EXSite.pl - Portal ze wszystkim Mamy tutaj wszystko

NIE MASZ JESZCZE KONTA? ZAREJESTRUJ SIĘ ZA DARMO!   
Przypomnij hasło X

Zygmunt Kubiak - Literatura Greków i Rzymian [Audiobook PL]

Dodał: illmarinen 1 Kwiecień 2012 01:22


Zygmunt Kubiak - Literatura Greków i Rzymian [Audiobook PL]

Zygmunt Kubiak - Literatura Greków i Rzymian [Audiobook PL]

###OPIS###

Tytuł: Literatura Greków i Rzymian
Autor: Zygmunt Kubiak
Kategoria: Literatura piękna
Gatunek: publicystyka literacka i eseje
Wydanie książki nagrywanej: Wydawnictwo świat Książki
Miejsce i rok wydania: Warszawa, 1999
Rodzaj: audioksiążka
Wersja językowa: polska
Treść: pełna
Rok nagrania: 1999
Czyta: Ksawery Jasie?ski
Czas trwania: ~24 godz. 20 min.
Rozmiar: ~501 MB (50 plików)
Format: MP3 (KBPS:48, KHZ:44, mono)
Opis książki: Tym razem Zygmunt Kubiak zabiera słuchacza w podróż po świecie starożytnej literatury. Wraz z autorem podążamy za filozofem do Aten, za poetą do Aleksandrii, za dziejopisem pod Termopile. Wybrane i przetłumaczone przez Zygmunta Kubiaka fragmenty utworów zostały wzbogacone w wyjaśniające komentarze autora przybliżające słuchaczowi literaturę starożytną. To nie jest historia literatury. To jest opowieść o „wędrówce i przygodach dusz wśród arcydzieł” przygotowana z myślą o wszystkich. Wystarczy posłuchać audiobooka, aby wybrać się na wspólną wędrówkę z autorem.
To nie jest historia literatury. Jest to opowieść o wędrówce i przygodach duszy wśród arcydzieł. Zapisana dla czytelników, którzy chcą się wybrać w taką podróż" - mówi Zygmunt Kubiak. I jest to podróż fascynująca. (...) Wybranym i przetłumaczonym przez Zygmunta Kubiaka fragmentom utworów towarzyszy wyjaśniający komentarz, który umożliwia czytelnikowi swobodne obcowanie z literaturą starożytną.
Opinie mediów: "Autor konstruuje przestrze? idealną, w której przywołane z przeszłości głosy współbrzmią równocześnie, nawiązują rozmowę ze sobą i z nami". "Tygodnik Powszechny" "W »Literaturze Greków i Rzymian« świat starożytny jawi się jako świat spójny, współistniejący z naszym - trzeba tylko poszukać do niego klucza. Zygmunt Kubiak świadomie podejmuje się roli przewodnika, a widać, że jest naprawdę zadomowiony na ziemi, po której stąpa". "Polityka"
O autorze: Zygmunt Kubiak (1929-2004) - był uczonym, badaczem literatur i kultur starożytnych, wybitnym znawcom świata klasycznego, tłumaczem. świat starożytny fascynował go od lat szkolnych. Uko?czył filologię klasyczną na Uniwersytecie Warszawskim. Zadebiutował w 1946 roku na łamach „Młodej Rzeczpospolitej”. Do najważniejszych tłumacze? Kubiaka zalicza się między innymi „Eneidę” Wergiliusza, „Antologię Palaty?ską”, „Dwóch panów z Werony” Szekspira, „Wiersze zebrane” Konstandinosa Kawafisa, „Wyznania św. Augustyna” i „Dawne dzieje Izraela” Józefa Flawiusza. Jest autorem „Literatury Greków i Rzymian”, „Dziejów Greków i Rzymian” i licznych esejów. Szczególnym zwie?czeniem wieloletniej pracy stała się monumentalna rozprawa „Mitologia Greków i Rzymian”.


###DOWNLOAD###

Format kompresji: RAR
Rozmiar archiwum: ~540 MB
Dane naprawcze: 10%
Serwer: Hellshare

W archiwum dodatkowo ebook w formacie: DOC i TXT

Hellshare:
Uwaga! Linki nie zakodowane tylko dla zarejestrowanych użytkowników!

Nie masz konta? Zarejestruj się za darmo!
----------------
Links are not encoded only for registered users only! Plese login or register!


Zobacz inne moje newsy na EXSite.pl

Informacje

Jeżeli chcesz skomentować artykuł musisz być zarejestrowany na stronie.