EXSite.pl - Portal ze wszystkim Mamy tutaj wszystko

NIE MASZ JESZCZE KONTA? ZAREJESTRUJ SIĘ ZA DARMO!   
Przypomnij hasło X

Hari Kunzru - Impresjonista [Audiobook PL] dla EXSite.pl

Dodał: illmarinen 5 Luty 2013 15:48


Hari Kunzru - Impresjonista [Audiobook PL] dla EXSite.pl

Hari Kunzru - Impresjonista [Audiobook PL] dla EXSite.pl

###OPIS###

Tytuł: Impresjonista
Autor: Hari Kunzru
Tytuł oryginalny: The Impressionist
Język oryginalny: angielski
Kategoria: Literatura piękna
Gatunek: literatura współczesna zagraniczna
Forma: powieść
Rok pierwszego wydania: 2002
Rok pierwszego wydania polskiego: 2002
Wydanie książki nagrywanej: Warszawskie Wydawnictwo Literackie MUZA S.A.
Miejsce i rok wydania: Warszawa, 2002
Rodzaj: audioksiążka
Wersja językowa: polska
Treść: pełna
Nagranie: Zakładu Wydawnictw i Nagra? Polskiego Związku Niewidomych w Warszawie
Rok nagrania: 2002
Czyta: Jacek Kiss
Czas trwania: ~20 godz. 39 min.
Rozmiar: ~284 MB, 44 pliki
Format: MP3 (KBPS:32, KHZ:22, mono)
Opis książki: Na przełomie wieków, w odległym zakątku Indii, angielski urzędnik służby cywilnej poznaje młodą hinduskę podczas wyjątkowo ciężkiej ulewy. Dziewięć miesięcy póżniej, rodzi się dziecko. Jego przyszłość jawi się niepewnie. Jasny kolor skóry Prana Natha jest odbierany jako symbol szlachetnego urodzenia, jednakże, gdy jego prawdziwe pochodzenie wychodzi na jaw zostaje wyrzucony z domu ojca.
Sprzedany parze eunuchów, trafia do zaściankowego Pendzabu i staje się przynętą w dynastycznych intrygach rozwiązłego dworu hinduskiego. W ko?cu ucieka do Bombaju, gdzie odnajduje się w roli Pretty Boba, księcia dzielnicy czerwonych świateł. Gdy przypadkiem poznaje pewnego pijanego Anglika, w jego życiu dochodzi do niezwykłego przełomu. IMPRESJONISTA jest historią chłopca, którego życie zbudowano na kłamstwie.
Autor stworzył niezwykle sugestywną opowieść, w sposób mistrzowski operując wyobrażnią. W swej pierwszej powieści przedstawił bohatera, jakiego można by długo szukać we współczesnej prozie. W swej niezwykle barwnej powieści, pisarz przedstawia podróż głównego bohatera z Indii, poprzez Anglię do Afryki, poruszając problemy rasowej i etnicznej tożsamości.
Do piętnastego roku życia, stworzony przez Kunzu rozpuszczony Pran Nath wierzy, ze jest synem bogatego kupca z Kaszmiru i chorej umysłowo kobiety, która umarła wydając go na świat. Gdy na jaw wychodzi prawda o jego pochodzeniu - fakt, ze jest synem Anglika, w związku z czym godnym pogardy miesza?cem - zostaje wyrzucony na ulice. Po różnych perypetiach Pran Nath trafia do Anglii, gdzie podszywa się pod osieroconego spadkobiercę, Jonathana Bridgemana.
Z każdą przyjmowaną nową tożsamością, bohater coraz bardziej zaciera swoje pochodzenie, starając się by otoczenie dostrzegało w nim Anglika czystej krwi. W roli Bridgemana, zakochuje się w kokietce Astarte Chapel. Gdy kobieta go porzuca, z rozpaczy przyłącza się do ekspedycji antropologicznej, która wyrusza do Afryki. Dzięki sprytnemu zwrotowi akcji, jego życie zaczyna przypominać losy jego własnego ojca.
Choć pierwsze rozdziały książki nie są najlepiej wyważone i stylem przypominają zbyt dobrze znana satyrę oksfordzkich estetów, to już epizod afryka?ski został przedstawiony z niezwykłą siłą i lekkością. Nieczęsto można zobaczyć tego typu prozę w dziełach debiutanckich. Dzięki talentom takich pisarzy jak Kunzru i Zadie Smith, można przypuszczać, ze w Anglii ma miejsce przełom literacki podobny do tego, który znamy z Ameryki Łaci?skiej lat 60-tych.


###DOWNLOAD###

Format kompresji: RAR
Rozmiar archiwum: ~ MB
Dane naprawcze: 10%
Serwer: Egofiles & Catshare & Uploaded

Dodatkowo w archiwum znajduje się ebook w formacie: PDF, DOC, RTF, TXT, EPUB i MOBI

Uwaga! Linki nie zakodowane tylko dla zarejestrowanych użytkowników!

Nie masz konta? Zarejestruj się za darmo!
----------------
Links are not encoded only for registered users only! Plese login or register!


Zobacz inne moje newsy na EXSite.pl

Informacje

Jeżeli chcesz skomentować artykuł musisz być zarejestrowany na stronie.