EXSite.pl - Portal ze wszystkim Mamy tutaj wszystko

NIE MASZ JESZCZE KONTA? ZAREJESTRUJ SIĘ ZA DARMO!   
Przypomnij hasło X

[epub/mobi] Puc, Bursztyn i goście - Jan Grabowski

Dodał: kerovan 9 Styczeń 2012 08:57


[epub/mobi] Puc, Bursztyn i goście - Jan Grabowski

[epub/mobi] Puc, Bursztyn i goście - Jan Grabowski

[epub/mobi] Puc, Bursztyn i goście - Jan Grabowski
Puc, Bursztyn i goście – książka dla dzieci autorstwa Jana Grabowskiego.

Głównymi bohaterami są dwa podwórzowe psy, Puc i Bursztyn. Starszy pies, Puc pilnuje młodszego Bursztyna i udziela mu rad. Bursztyn lubi biegać po podwórzu i łapać motyle. Niespodziewanie spokojne życie Puca i Bursztyna zakłóca przyjazd dwóch "kanapowych" psów z Warszawy, Mikada i Tiuzdeja. Jednak Mikado zaprzyjaźnia się z Pucem i Bursztynem i dlatego postanawia uciec z pociągu, którym wraca do miasta.


Dzie? zapowiadał się wcale niewesoło.
Przede wszystkim było pranie. I to nawet wielkie pranie! Z korytarzyka przy kuchni buchała na podwórze para i zapach mydlin. Już to jedno może przyprawić każdego psa o mdłości. Ale nic dosyć na tym. Najgorsze było to, że kiedy Katarzyna stała przy balii, bro? Boże było pokazać się jej na oczy. O byle drobiazg zaraz gwałt, awantura, wymysły. Ba, i mokrą bielizną można było jak nic oberwać po grzbiecie. Na podwórzu też nic działo się nic ciekawego. Nie było na czym oka zawiesić.


Utwór dzieli pewne elementy świata przedstawionego z innym dziełem Grabowskiego - książką Puch, kot nad koty. W obydwu pojawia się postać Katarzyny, właścicielki podwórka, która dla zwierząt mieszkających na podwórzu jest kimś w rodzaju władcy absolutnego. W skrócie można powiedzieć, że Puc, Bursztyn i goście jest punktem widzenia psów, natomiast Puch, kot nad koty - kotów mieszkających na tym samym podwórzu, jednakże Puc i Bursztyn oraz Puch nie spotykają się ze sobą w żadnej z tych książek.[epub/mobi] Puc, Bursztyn i goście - Jan Grabowski
Uwaga! Linki nie zakodowane tylko dla zarejestrowanych użytkowników!

Nie masz konta? Zarejestruj się za darmo!
----------------
Links are not encoded only for registered users only! Plese login or register!Użytkownik VIP

zorka7Użytkownik

#1 | Dodany: 19 Wrzesień 2012 21:35

Filesonic już nie działa.

Informacje

Jeżeli chcesz skomentować artykuł musisz być zarejestrowany na stronie.