EXSite.pl - Portal ze wszystkim Mamy tutaj wszystko

NIE MASZ JESZCZE KONTA? ZAREJESTRUJ SIĘ ZA DARMO!   
Przypomnij hasło X

Plan Sary (dla ExSite.pl)

Dodał: miaow 11 Maj 2012 03:34


Plan Sary (dla ExSite.pl)

Plan Sary (dla ExSite.pl)

Plan Sary (dla ExSite.pl)
epub/mobi | 2.02 MB | rar | plNadpobudliwy dziennikarz i zakompleksiony psychopatyczny zabójca prowadzą grę na terenie przedwojennego Lwowa.
Który z nich wygra, a który poniesie ostateczną klęskę?
Nad Lwowem zawisła ciemna chmura - zwiastun krwawej zbrodni. Mieszka?cy miasta nie wiedzą jeszcze, że zbliża się dziewięć prawdziwie mrocznych dni...
Jest maj 1938 r. Jakub Stern, dziennikarz ,Kuriera', zajmuje się najbardziej drastycznymi zbrodniami z lwowskiej kroniki kryminalnej. Pisanie artykułów szybko przestaje go pasjonować. Zaczyna prowadzić własne dziennikarskie śledztwa. Często ubiega policję, a rozwiązanie sprawy podkuwającego swoje ofiary „Kowala z Lasu' i szale?ca kolekcjonującego prawe kobiece dłonie przynosi mu sławę. W ko?cu nawet pracownicy Uniwersytetu Jana Kazimierza uznają go za eksperta i proponują poprowadzenie ćwicze? na wydziale prawa. Stern namawia swoich studentów do ryzykownego eksperymentu:
mają się wczuć w psychikę przestępcy i przygotować scenariusz zbrodni dla mordercy-psychopaty. Niedługo potem, na rynku pod rzeźbą Amfitryty, policja znajduje zamarznięte zwłoki młodego, nagiego mężczyzny ze zmasakrowaną twarzą. Stern zauważa, że ktoś zrealizował jeden z przerażających scenariuszy...
Paweł Jaszczuk, dramaturg i prozaik wyróżniony Nagrodą Wielkiego Kalibru, powraca po latach w wielkim stylu. Jego ,Plan Sary' trzyma w napięciu do ostatniej strony i długo po przeczytaniu nie daje o sobie zapomnieć.Plan Sary (dla ExSite.pl)
Uwaga! Linki nie zakodowane tylko dla zarejestrowanych użytkowników!

Nie masz konta? Zarejestruj się za darmo!
----------------
Links are not encoded only for registered users only! Plese login or register!
Zobacz inne moje newsy na EXSite.pl

Użytkownik VIP

zebenUżytkownik

#1 | Dodany: 11 Maj 2012 11:30

thx

Informacje

Jeżeli chcesz skomentować artykuł musisz być zarejestrowany na stronie.