EXSite.pl - Portal ze wszystkim Mamy tutaj wszystko

NIE MASZ JESZCZE KONTA? ZAREJESTRUJ SIĘ ZA DARMO!   
Przypomnij hasło X

Ryszard Brylski - Żurek (2011) PL PDF

Dodał: GHunter 3 Listopad 2012 01:25


Ryszard Brylski - Żurek (2011) PL PDF

Ryszard Brylski - Żurek (2011) PL PDF

Ryszard Brylski - Żurek (2011) PL PDF
Seria: Warsztat Realizatora Filmowego i Telewizyjnego
Między wierszami … autorstwa Ryszarda Brylskiego to jedna z pierwszych publikacji, która łączy w sobie opis pracy nad scenariuszem, tekst opowiadania na podstawie, którego powstał scenariusz – w tym wypadku to krótkie opowiadanie Olgi Tokarczuk Żurek z tomu Gra na wielu bębenkach (2001) – pełen tekst scenariusza oraz film (DVD). Współistnienie tych wszystkich form pozwala czytelnikowi na udział w odkrywaniu autorskiego odczytania literackiego pierwowzoru ze wskazaniem także na tropy autobiograficzne i kulturowe inspiracje, które dopełniły filmowy obraz życia małego miasteczka.

Niniejszy tom kontynuuje serię warsztatowych rozpraw nad sztuką filmową będących próbą stworzenia zestawu polskich publikacji pełniących funkcję podręczników do sztuki filmowej przeznaczonych dla szerokiego grona odbiorców, będących jednocześnie formą promocji polskiej sztuki filmowej.


Rozprawa Ryszarda Brylskiego – scenarzysty i reżysera filmu "Żurek" - to lekcja trudnej sztuki twórczej adaptacji filmowej. W "Między wierszami …" podążamy tropem Brylskiego, który czyta opowiadanie Olgi Tokarczuk i poszukuje ścieżek jego interpretacji, tych interpretacji które dają podstawę do budowania fabuły, postaci, sytuacji i dialogów filmowych. Między wierszami … to także lekcja twórczej odpowiedzialności wobec literackiego pierwowzoru, jak i odpowiedzialności wobec odbiorcy, dla którego skryte pod powierzchnią obrazu znaki i odwołania powinny być czytelne czy też intuicyjnie wyczuwalne – jak podkreśla w recenzji wydawniczej prof. Ewelina Nurczy?ska - Fidelska.

Format: PDF
Język: polski
Skany: dzyniu88 [thx!]
Ryszard Brylski - Żurek (2011) PL PDF

1 link - ściągasz - odpalasz - nie ma pitu pitu ;)
Uwaga! Linki nie zakodowane tylko dla zarejestrowanych użytkowników!

Nie masz konta? Zarejestruj się za darmo!
----------------
Links are not encoded only for registered users only! Plese login or register!Ryszard Brylski - Żurek (2011) PL PDF

Informacja dla "młodych gniewnych" oraz "starych wkur******":
Jeśli masz płakać, narzekać, że serwer, że wolno [co do tego, patrz wyżej], że wtopione, że pogoda zła, że ci się spóźnia okres - skręć sobie lolka i przesta? spinać.Ryszard Brylski - Żurek (2011) PL PDFUżytkownik VIP

GHunter Użytkownik

#1 | Dodany: 3 Listopad 2012 01:25

:-)

Informacje

Jeżeli chcesz skomentować artykuł musisz być zarejestrowany na stronie.