EXSite.pl - Portal ze wszystkim Mamy tutaj wszystko

NIE MASZ JESZCZE KONTA? ZAREJESTRUJ SIĘ ZA DARMO!   
Przypomnij hasło X

Ken Follett - Stulecie - tom 1 / tom 2

Dodał: miaow 20 Listopad 2012 23:41


Ken Follett - Stulecie - tom 1 / tom 2

Ken Follett - Stulecie - tom 1 / tom 2

Ken Follett - Stulecie - tom 1 / tom 2
4.2 MB | DOCX/PDF | RAR| PL

Stulecie #1 Upadek gigantów

Stulecie #2 - Zima świata

Stulecie #1 Upadek gigantów

Powieść otwierająca monumentalną epicką trylogię, najnowsze dzieło autora „Filarów ziemi” i „świata bez ko?ca”, rozgrywająca się na tle burzliwych, kształtujących XX wiek wydarze?, pełna napięcia opowieść o losach pięciu rodzin – ameryka?skiej, niemieckiej, rosyjskiej, angielskiej i walijskiej. Wydarzenia opisane w „Upadku gigantów” przybliżają okres pierwszej wojny światowej, rewolucji październikowej i obrazują powstanie ruchu sufrażystek.
Wybuch pierwszego ogólnoświatowego konfliktu zbrojnego na zawsze zmienia życie bohaterów. Gdy trzynastoletni Billy Williams uczy się, jak być mężczyzną, w brutalnym świecie wojennych okopów, jego siostra trafia do domu arystokratki, Maud Fitzherbert, kobiety uwikłanej w niebezpieczny romans z niemieckim szpiegiem. Nieszczęśliwie zakochany Gus Devar, młody student prawa, otrzymuje szansę na wspaniałą karierę w Białym Domu. Inaczej potoczą się losy Grigorija i Lva Peshkovów, osieroconych bliźniaków, których plany emigracji do mitycznej Ameryki przekreśla wojna. „Upadek gigantów” to historia o miłości, nienawiści, poczuciu obowiązku i zdradzie. Pełna napięcia i zwrotów akcja przenosi się z Waszyngtonu do Petersburga, z korytarzy najważniejszych światowych instytucji, do zacienionych buduarów, gdzie możni świata knują kolejne intrygi. Napisana w oparciu o rzetelne badania, pełna zapadających w pamięć bohaterów, najnowsza powieść Folletta to nie tylko znakomita książka obyczajowo-przygodowa, ale również swoisty przewodnik po historii XX wieku.

Stulecie #2 - Zima świata

Drugi po "Upadku Gigantów" tom monumentalnej epickiej trylogii, najnowsze dzieło autora „Filarów ziemi” i „świata bez ko?ca”, rozgrywające się na tle burzliwych, kształtujących XX wiek wydarze?, pełna napięcia opowieść o losach pięciu rodzin – ameryka?skiej, niemieckiej, rosyjskiej, angielskiej i walijskiej.
Bohaterami „Zimy świata” są postacie, których losy składały się na fabułę pierwszej części, ich dorastające, a następnie dorosłe już dzieci oraz postacie historyczne. Akcja zaczyna się w Niemczech w 1933 roku tuż przed wyborami do Reichstagu. Rodzina von Ulrichów jest zaangażowana politycznie: Walter jest deputowanym partii socjaldemokratycznej i ubiega się o reelekcję, a jego żona, Angielka Maud pracuje w gazecie opozycyjnej wobec nazistów i popierającej socjaldemokratów.
Partia Hitlera zaczyna represjonować i zastraszać przeciwników politycznych i dziennikarzy, gazeta Maud pada ofiarą napaści bojówki brunatnych koszul.Ken Follett - Stulecie - tom 1 / tom 2
Uwaga! Linki nie zakodowane tylko dla zarejestrowanych użytkowników!

Nie masz konta? Zarejestruj się za darmo!
----------------
Links are not encoded only for registered users only! Plese login or register!
Zobacz inne moje newsy na EXSite.pl

Informacje

Jeżeli chcesz skomentować artykuł musisz być zarejestrowany na stronie.