EXSite.pl - Portal ze wszystkim Mamy tutaj wszystko

NIE MASZ JESZCZE KONTA? ZAREJESTRUJ SIĘ ZA DARMO!   
Przypomnij hasło X

Jacek Pałka - Bazylek daje sobie radę

Dodał: miaow 11 Grudzień 2012 02:27


Jacek Pałka - Bazylek daje sobie radę

Jacek Pałka - Bazylek daje sobie radę

Jacek Pałka - Bazylek daje sobie radę
2.41 MB | PDF/EPUB/MOBI | RAR | PL

Ojcostwo jako przygoda i wyzwanie. Książka dowcipna i bezpretensjonalna. Inspirująca, bo udowadnia, że zwykłe, codzienne czynności mogą być pasjonujące. Odlotowa ale i mocno osadzona w realiach. Opowieść o męskiej przyjaźni autora i jego siedmioletniego syna. Ich relacje pokazane na tle codziennych zmaga? dowodzą, że można się wspaniale bawić, wzajemnie się przy tym wychowując.

W relacjach autora z synem ważne są drobne gesty i słowa; cegiełki budujące relację opartą na zrozumieniu. W postawie wychowawczej Pałki uderza właśnie to, że traktuje kilkulatka poważnie: umie go słuchać, bawi się z nim i do niczego nie zmusza. Uczy samodzielnego myślenia. Ten system wychowawczy przechodzi trudny test, bo Bazylek właśnie zaczął szkołę. Wiadomo, że pociechy dzielą się na genialne i cudze, jednak mało kto potrafi o cudowności swojego dziecka przekonywać tak ładnie, jak robi to Jacek Pałka.

Elektroniczna, nowa wersja książki "Bazylek daje sobie radę", którą tu oferujemy, zawiera wiele niepublikowanych dotąd opowiadanek, które nie trafiły do papierowej wersji wydanej w 2004 roku przez WAB. Wśród nich kilkanaście absolutnych premier, czyli miniatur, których nie było nawet w blogowej wersji materiału. W tamtym okresie - jak wyjaśnia autor - powstawały setki bazylkowych opowiada?, krótkich skeczów i kilkuzdaniowych, humorystycznych miniatur. Większość trafiała na blog, niektóre nie doczekały się dotąd swojej premiery. Do wersji papierowej wybraliśmy około 95 procent materiału internetowego. Dziś do rąk czytelników trafia całość, czyli wszystkie notki, zapiski i humoreski popełnione przez autora w latach 2002 - 2004 czyli okresie, który funkcjonował pod roboczą nazwą "Bazylek daje sobie radę" i sportretowany został w książce pod tym samym tytułem.

Jacek Pałka ma niewątpliwy talent literacki oraz jest bardzo wnikliwym obserwatorem. Potrafi dostrzec, że rzeczy pozornie błahe, zwyczajne są tak naprawę bardzo interesujące, jeśli tylko zechcemy to zauważyć. "Bazylek daje sobie radę" jest doskonałym tego potwierdzeniem.

Czytając cykl książek o Bazylku (którego omawiana książka jest drugą, z trzech, częścią) mimo woli nasuwają się skojarzenia z cyklem opowiada? o Mikołajku Sempe i Gościnnego. Książki Jacka Pałki na pewno w niczym im nie ustępują.Jacek Pałka - Bazylek daje sobie radę
Uwaga! Linki nie zakodowane tylko dla zarejestrowanych użytkowników!

Nie masz konta? Zarejestruj się za darmo!
----------------
Links are not encoded only for registered users only! Plese login or register!
Zobacz inne moje newsy na EXSite.pl

Informacje

Jeżeli chcesz skomentować artykuł musisz być zarejestrowany na stronie.