EXSite.pl - Portal ze wszystkim Mamy tutaj wszystko

NIE MASZ JESZCZE KONTA? ZAREJESTRUJ SIĘ ZA DARMO!   
Przypomnij hasło X

Sławomir Jakima, Piotr Rachtan - Twój wredny szef

Dodał: miaow 11 Grudzień 2012 02:49


Sławomir Jakima, Piotr Rachtan - Twój wredny szef

Sławomir Jakima, Piotr Rachtan - Twój wredny szef

Sławomir Jakima, Piotr Rachtan - Twój wredny szef
3.09 MB | PDF/EPUB/MOBI | RAR | PL

Szczegółowe, inteligentne i pożyteczne studium relacji pracownik – podwładny. Także o innych sprawach z jakimi na co dzie? spotykamy się w pracy: o awansach, zwolnieniach, imprezach integracyjnych, rywalizacji. O pracoholikach, alkoholikach i firmowych romansach. Ciekawa i praktycznie przydatna lektura i dla szefów i dla podlegających im pracowników. Napisana lekko i, czasem, z przymrużeniem oka.


„Twój wredny szef” to ciekawa próba pokazania sytuacji z perspektywy osób stojących po obydwu stronach barykady. Książka jest efektem wieloletniej praktyki zarówno w pracy terapeutycznej z osobami zajmującymi kierownicze i menedżerskie stanowiska. Co szczególnie istotne, spostrzeżenia w niej zawarte wynikają także z doświadcze? autorów bycia szefem czy z zarządzania ludźmi i firmą.

Fragment wstępu:

Większość książek o zarządzaniu, nawet autorstwa najznamienitszych guru, w istocie pomija fakt, że psychiczne relacje pomiędzy ludźmi oraz ich osobowość mają zasadniczy wpływ na procesy organizacji pracy i zarządzanie nim. Na ogół wymieniają cechy, jakimi powinien się charakteryzować doskonały szef, menedżer czy pracownik, nie opisują natomiast patologicznych sytuacji i zachowa?, które w sposób często tragiczny wpływają na pracowników. A tak się dzieje! Jeżeli udałoby się choć w minimalnym stopniu pobudzić do refleksji nad swoim zachowaniem zarówno szefów, jak i pracowników, autorzy uznaliby swoje zadanie za wykonane.

Fragment rozdziału „W nowej firmie. Bez złudze?”:

Wzajemne poznawanie się powinien zainicjować nowy szef. Musi przedstawić się ludziom, choć raczej bez ujawniania szczegółów swojego życiorysu. Nie należy opowiadać o sobie zbyt dużo. Wdając się w zbyt detaliczną opowieść, można niechcący odsłonić fakty, które powinny pozostać ukryte. Można też obnażyć swoje słabe miejsca, które potem ktoś wykorzysta przeciwko zwierzchnikowi. Nie wolno mieć złudze? co do dobrej woli wszystkich. Doza nieufności jest konieczna, inaczej dochodzi się do naiwnego przekonania, że wszyscy dookoła są dobrzy i uczciwi. A przecież tak nie jest!

Fragment rozdziału „Samotność w organizacji”:

Dzielenie życia na czas spędzony w pracy i w domu jest pozbawione sensu. Często siedząc za biurkiem, uciekamy myślami do spraw domowych, a wśród bliskich nie możemy się wyzwolić od myślenia o sprawach zawodowych. I problemy jakie niesie czas, są w obu środowiskach podobne. To, co najbardziej doskwiera nam w domu, na co skarżymy się kolegom, a czasem barmanowi, to samotność. Nie rozumie nas żona (mąż nie słucha), dzieci mają nas w nosie, nie mamy komu wypłakać się w klapę?

Fragment rozdziału „Impreza, czyli hulanki i swawole”:

Okolicznościowa impreza, organizowana zazwyczaj przez kierownictwo firmy, gromadzi przy, jak to się mówi, tradycyjnej lampce wina wszystkich pracowników, niezależnie od pozycji w firmie. Na swój sposób wszyscy są tu równi, co nie znaczy, że przestaje obowiązywać służbowa zależność. Trzeba o tym pamiętać. Fakt, że pracownicy siedzą przy jednym stoliku z przełożonymi, tylko chwilowo niektóre zależności zawiesza.Sławomir Jakima, Piotr Rachtan - Twój wredny szef
Uwaga! Linki nie zakodowane tylko dla zarejestrowanych użytkowników!

Nie masz konta? Zarejestruj się za darmo!
----------------
Links are not encoded only for registered users only! Plese login or register!
Zobacz inne moje newsy na EXSite.pl

Użytkownik VIP

torfenkarUżytkownik

#1 | Dodany: 13 Grudzień 2012 17:09

lepiej było nie wystawiać - ten serwer to jakiś przymus - dziękuję poczekam na inny
Użytkownik VIP

MrKAXYUżytkownik

#2 | Dodany: 15 Grudzień 2012 22:34

Ja również poczekam na inny serwer bo ten to dno ;/
Użytkownik VIP

gibson1965VIP Uploader

#3 | Dodany: 6 Grudzień 2015 16:17

Opis uploadu:

wielkosc calosci: 3,40 MB
rodzaj kompresji: .rar
zawartosc uploadu: plik .pdf .rtf .mobi .epub .jpg
wersja jezykowa: polska
brak danych naprawczych


Download:

http://fileshark.pl/pobierz/1944813/7882a/jakima-slawomir-rachtan-piotr-twoj-wredny-szef-ebook-rar

]https://rapidu.net/5012348449/Jakima-Slawomir-Rachtan-Piotr-Twoj-wredny-szef-ebook-.rar
Wszystkie moje wstawki sa bez HASŁA !!!

Jeśli szukasz aktywnych linków do polskojęzycznych audiobooków - pisz na PW - posiadam wszystkie !!!

Informacje

Jeżeli chcesz skomentować artykuł musisz być zarejestrowany na stronie.