EXSite.pl - Portal ze wszystkim Mamy tutaj wszystko

NIE MASZ JESZCZE KONTA? ZAREJESTRUJ SIĘ ZA DARMO!   
Przypomnij hasło X

Lee Child - Jack Reacher - czternaście tomów

Dodał: miaow 30 Styczeń 2013 08:06


Lee Child - Jack Reacher - czternaście tomów

Lee Child - Jack Reacher - czternaście tomów

Lee Child - Jack Reacher - czternaście tomów
33.35 MB | PDF/MOBI/DOCX/EPUB | RAR | PLJack Reacher - fikcyjna postać literacka, protagonista siedemnastu powieści brytyjskiego pisarza Jima Granta, który wydaje swoje książki pod pseudonimem Lee Child.

Seria z Jackem Reacherem w roli głównego bohatera liczy 17 powieści. Są one napisane w narracji w 1. os. lub narracji w 3. os. Harmonogram kolejnych powieści to ok. jedna-na-rok, który w 2010 r. został nieco przyspieszony, kiedy w jednym roku wydane zostały dwa nowe tytuły.

Zdecydowana większość akcji powieści odbywa się na terenie Stanów Zjednoczonych Ameryki Północnnej. Do tej pory, Reacher podróżował poza USA tylko do Anglii i Paryża we Francji, gdzie odwiedził swoją umierającą matkę i brata.

Jack Reacher to były major Żandarmerii Wojskowej Armii Stanów Zjednoczonych.
Urodził się w bazie wojskowej w Berlinie w 1960 roku. Uko?czył Akademię Wojskową Stanów Zjednoczonych w West Point, następnie służył 13 lat w Żandarmerii Wojskowej, podczas których stał się częścią fikcyjnej, 110. Specjalnej Jednostki Dochodzeniowej, stworzonej do zajmowania się wyjątkowo trudnymi, skomplikowanymi sprawami, zwłaszcza z udziałem żołnierzy jednostek specjalnych US Army Special Forces. Podczas swojej kariery wojskowej otrzymał wiele odznacze? i medali, w tym: Medal Srebrnej Gwiazdy, Medal Departamentu Obrony za Wzorową Służbę, Legia Zasługi, Medal Żołnierza, dwie Brązowe Gwiazdy oraz Purpurowe Serce za rany poniesione w zamachu na koszary ameryka?skich marines w Bejrucie 1983 r.
Po odejściu z wojska w 1997 r. 37-letni Reacher prowadzi żywot włóczęgi, wędrując po całych Stanach Zjednoczonych bez jasno określonego celu. Przyzwyczaił się do takiego trybu życia, kiedy od dzieci?stwa spędzonego w społeczności military brat do wojskowej dorosłości, każdego dnia mówiono mu gdzie iść, kiedy iść i co robić. Stwierdził ponadto, że nigdy nie poznał dobrze swojego własnego kraju, spędzając większość ze swojej młodości w bazach wojskowych rozsianych po całym świecie, a później w West Point i wojsku. Podczas swojej peregrynacji zwykle podróżuje autostopem lub autobusem. Cały jego majątek, który zawsze zabiera ze sobą to pieniądze i składana szczoteczka do zębów, a po 9/11 również wygasły paszport i kartę płatniczą. Kiedy jego odzież się zużyje bądź wymaga prania, kupuje nową, a starą wyrzuca.
Postać Jacka Reachera pojawia się także w kilku opowiadaniach napisanych przez Lee Child'a. Opowiadania "Second Son" (2011) oraz "Deep Down" (2012) zostały pierwotnie wydane dla czytnika Amazon Kindle. Później opowiadanie "Second Son" zostało zawarte w powieści "Ostatnia sprawa". Pozostałe Lee Child opublikował w The New York Times.Lee Child - Jack Reacher - czternaście tomów
Uwaga! Linki nie zakodowane tylko dla zarejestrowanych użytkowników!

Nie masz konta? Zarejestruj się za darmo!
----------------
Links are not encoded only for registered users only! Plese login or register!
Zobacz inne moje newsy na EXSite.pl

Użytkownik VIP

v0yt42Użytkownik

#1 | Dodany: 17 Kwiecień 2013 19:05

genialna wstawka! dzięki stary!
pozdr
Użytkownik VIP

nuke2Użytkownik

#2 | Dodany: 8 Czerwiec 2013 21:50

Genialne ! bardzo długo szukałem tych książek w formie inne niż PDF, w ko?cu da się poczyta? na Kindlu :)

Informacje

Jeżeli chcesz skomentować artykuł musisz być zarejestrowany na stronie.