EXSite.pl - Portal ze wszystkim Mamy tutaj wszystko

NIE MASZ JESZCZE KONTA? ZAREJESTRUJ SIĘ ZA DARMO!   
Przypomnij hasło X

Brust Steven - Cykl: Vlad Taltos 1-5

Dodał: miaow 8 Luty 2013 12:06


Brust Steven - Cykl: Vlad Taltos 1-5

Brust Steven - Cykl: Vlad Taltos 1-5

Brust Steven - Cykl: Vlad Taltos 1-5
7.77 MB | PDF/EPUB/MOBI/DOCX | RAR | PL

1. Jhereg

2. Yendi

3. Teckla

4. Taltos

5. Feniks

Cykl Vlad Taltos:

1. Jhereg
Akcja powieści dzieje się w Adrilance, stolicy planety Dragaera zamieszkanej przez elfy i ludzi, którzy stanowią tu mniejszość rasową.
Głównym bohaterem jest baronet Vlad Taltos - należący do dragaeria?skiej mafii uczciwy zawodowy zabójca i czarnoksiężnik. Dokłada on wszelkich stara?, by zrealizować trudny kontrakt i nie dopuścić do kolejnej wojny między dwoma domami mafijnymi.

2. Yendi
Kolejny tom cyklu „Vlad Taltos”, opowiadającego o przygodach dragaeria?skiego baroneta Vlada Taltosa uczciwego zawodowego zabójcy i czarnoksiężnika z Adrilanki. Vlad Taltos zmuszony jest walczyć w obronie swego terenu. Zostaje zabity, wskrzeszony i poznaje swoją przyszłą żonę, parającą się zresztą tym samym fachem. Pomagają mu – nieoficjalnie, ma się rozumieć – przyjaciele z Domu Smoka, w ko?cu jednak wkraczają otwarcie, okazuje się bowiem, że „wojna gangów” jest jedynie przykrywką dla intrygi godzącej w Dom Smoka.

3. Teckla
Catwi, żona członka mafii , zawodowego zabójcy i czarnoksiężnika zaczyna bawić się w rewolucjonistkę. Rewolucję przygotowują zaś ludzie i Teckle, czyli chłopi leniwi, głupi i tchórzliwi. Chroni ich zaś by uratować żonę nie kto inny jak uosobienie wszystkiego, co chcą zniszczyć Vald Taltos. W tym celu wywołuje kolejną wojnę gangów.

4. Taltos
Czwarty tom przygód należącego do mafii zabójcy-czarnoksiężnika i jego latającej jaszczurki. Tym razem Vlad Taltos nie ma nikogo zabić, lecz okraść. Jednak nie byle kogo, bo maga, i to na jego własnym terytorium. Mimo, że grozi to konsekwencjami gorszymi niż śmierć, Vlad daje się przekonać, gdy zleceniodawcy wspierają propozycje ciężką sakwą brzęczących argumentów.

5. Feniks
Piąty tom przygód Vlada Taltosa, zabójcy, maga i właściciela zamieszkanej przez ludzi Wschodniej Dzielnicy. Nadal jeszcze żonaty, ale już normalny Vlad zostaje wynajęty przez swą boginię-opiekunkę Verrę. Ma zabić władcę wyspy położonej nieopodal kontynentu, na którym leży Adrilankha. Zadanie oczywiście wykonuje, bo któż odmawia bóstwu, ale to dopiero początek. Odkochany, kierując się lojalnością, ratuje Cawti z więzienia co prowadzi do otwartego konfliktu z całym Domem Jherega.Brust Steven - Cykl: Vlad Taltos 1-5
Uwaga! Linki nie zakodowane tylko dla zarejestrowanych użytkowników!

Nie masz konta? Zarejestruj się za darmo!
----------------
Links are not encoded only for registered users only! Plese login or register!
Zobacz inne moje newsy na EXSite.pl

Informacje

Jeżeli chcesz skomentować artykuł musisz być zarejestrowany na stronie.