EXSite.pl - Portal ze wszystkim Mamy tutaj wszystko

NIE MASZ JESZCZE KONTA? ZAREJESTRUJ SIĘ ZA DARMO!   
Przypomnij hasło X

Ewa Kaczmarska - Matematyka Vademecum maturzysty (1996)

Dodał: arkadius-23 9 Luty 2013 17:27


Ewa Kaczmarska - Matematyka. Vademecum maturzysty. 1996

Ewa Kaczmarska - Matematyka Vademecum maturzysty (1996)

Ewa Kaczmarska - Matematyka Vademecum maturzysty (1996)
Książka jest raczej tylko interesująca z przyczyn historycznych, ponieważ matura bardzo się zmieniła. Jak wiadomo kiedyś była lepsza. Wszystko kiedyś było lepsze, gry jedzenie, a nawet życie. Nawet jeśli ktoś siedział w obozie koncentracyjnym to będzie twierdził że życie za młodu było lepsze. W każdym razie książka może się raczej przydać studentom niż maturzystom. Maturzyści mogą jej nie zrozumieć.

Format DJVU
Rozmiar 4 MB
ISBN 83-85394-27-3
Rok wydania 1996
Wydanie drugiePrzeglądarka plików djvu:
http://www.grupyorto.appspot.com/djvu2-reader-read-djvu-pl.html

WST?P
Drogi Maturzysto! Oddając w Twoje ręce drugie, zmienione wydanie książki mam nadzieję, że będzie Ci ona pomocna w przygotowaniach do matury, a może i do egzaminu na wyższą uczelnię.
Pierwszy rozdział zapozna Cię z obowiązującym programem. Powinno to ułatwić ekonomiczne zaplanowanie powtarzania materiału oraz zorientowanie się w zakresie wymaga? egzaminacyjnych.
W drugim rozdziale omawiam poszczególne hasła programowe, podaję definicje, twierdzenia, wzory. Każde hasło uzupełniam krótkim przykładem lub zadaniem dla lepszego zilustrowania tematu i umożliwienia natychmiastowego zrozumienia problemu. Twierdzenia są przytaczane bez ich dowodzenia, ponieważ wymagane dowody znajdują się w każdym podręczniku szkolnym. Materiał, który obowiązuje tylko w profilu matematyczno-fizycznym, będę podawała w następujący sposób: * ... (treść) ... *.
Trzeci rozdział książki poświęcam pisemnym egzaminom dojrzałości. Dowiesz się, jak „technicznie” powinna wyglądać praca pisemna. W tym wydaniu książki jako przykład egzaminu maturalnego podaję teksty zada? z roku 1993. Każde z nich jest rozwiązane z uwzględnieniem nie tylko zagadnie? merytorycznych, ale i właściwej redakcji. Na ko?cu rozdziału znajdziesz kilka zestawów maturalnych do samodzielnego opracowania. Rozwiązania tych zada? znajdują się na ko?cu książki. Rozdział czwarty jest poświęcony egzaminom ustnym. Kilka przykładowych zestawów z rozwiązaniami pozwoli zorientować się w typowych wymaganiach.
Rozdział piąty zawiera zadania maturalne ułożone tematycznie. Ich rozwiązania znajdują się na ko?cu książki.
Przy opracowywaniu tej książki korzystałam z podręczników szkolnych oraz z dostępnych mi zbiorów zada? w językach: francuskim, rosyjskim, angielskim. Wykorzystałam także zadania z matur próbnych i egzaminów dojrzałości.
AUTORKA

Okładka 1
Spis treści 5
Wstęp 6
Spis obowiązującego materiału 8
Omówienie poszczególnych haseł programowych 13
Matury pisemne 114
Matury ustne 147
Zbiór zada? 154
Rozwiązania zada? 166Ewa Kaczmarska - Matematyka Vademecum maturzysty (1996)
Uwaga! Linki nie zakodowane tylko dla zarejestrowanych użytkowników!

Nie masz konta? Zarejestruj się za darmo!
----------------
Links are not encoded only for registered users only! Plese login or register!Informacje

Jeżeli chcesz skomentować artykuł musisz być zarejestrowany na stronie.