EXSite.pl - Portal ze wszystkim Mamy tutaj wszystko

NIE MASZ JESZCZE KONTA? ZAREJESTRUJ SIĘ ZA DARMO!   
Przypomnij hasło X

Jack Whyte - cykl Templariusze

Dodał: miaow 25 Luty 2013 13:49


Jack Whyte - cykl Templariusze

Jack Whyte - cykl Templariusze

Jack Whyte - cykl Templariusze
5.83 MB | PDF | RAR | PL

Jack Whyte - Templariusze #1 - Rycerze Czerni i bieli

Jack Whyte - Templariusze #2 - Honor Rycerza

Templariusze #1 - Rycerze Czerni i bieli

Hugo de Payens wstępuje do tajemniczego Zakonu. Porażony okrucie?stwem pierwszej krucjaty, oddaje się Bogu i postanawia strzec drogi do Jerozolimy. Ale Zakon ma własne plany: de Payens musi odnaleźć jego skarb. Misja wydaje się niewykonalna - skarb ukryty jest na Górze świątynnej w Jerozolimie. Rycerz obmyśla jednak plan, który umożliwia prowadzenie poszukiwa? w najświętszym miejscu miasta, tam gdzie założyciele Zakonu schowali coś, co może nie tylko zniszczyć Królestwo Jerozolimskie, ale też wstrząsnąć posadami Kościoła.

Templariusze #2 - Honor Rycerza

Druga część trylogii poświęconej templariuszom osadzona w trakcie krucjaty dowodzonej przez Ryszarda Lwie Serce.
Opowieść o politycznej zdradzie, namiętności i miłości, umiejętnie wpisana w tło skomplikowanej sytuacji politycznej ko?ca XII wieku.
Rok 1187. Krzyżowcy w walce z Saladynem ponoszą sromotną klęskę pod Rogami Hattinu. Jeden z ocalałych, Aleksander Sinclair, członek prastarego Bractwa Syjonu, po ucieczce na pustynię wpada w ręce Saracenów. Dwa lata później Ryszard Lwie Serce, wyruszając na krucjatę, zmusza do wzięcia udziału w niej swego wasala, sir Henryka Saint Claira, i jego syna, templariusza Andrzeja. Losy bohaterów krzyżują się w Zamorzu, a wydarzenia kampanii i intrygi dowódców krucjaty ponownie doprowadzają ród Saint Clair – a także bractwo – na skraj przepaści.
Opowieść o walkach na pustyni, politycznej zdradzie, namiętności i miłości, umiejętnie rzucona na tło skomplikowanej sytuacji politycznej ko?ca XII wieku, odmalowana jest tak plastycznie, że czytelnik czuje niemal na twarzy gorący pustynny wiatr…Jack Whyte - cykl Templariusze
Uwaga! Linki nie zakodowane tylko dla zarejestrowanych użytkowników!

Nie masz konta? Zarejestruj się za darmo!
----------------
Links are not encoded only for registered users only! Plese login or register!
Zobacz inne moje newsy na EXSite.pl

Informacje

Jeżeli chcesz skomentować artykuł musisz być zarejestrowany na stronie.