EXSite.pl - Portal ze wszystkim Mamy tutaj wszystko

NIE MASZ JESZCZE KONTA? ZAREJESTRUJ SIĘ ZA DARMO!   
Przypomnij hasło X

Wolski Marcin - Cykl Wallenrod Tomy 1-2

Dodał: miaow 26 Luty 2013 20:47


Wolski Marcin - Cykl Wallenrod Tomy 1-2

Wolski Marcin - Cykl Wallenrod Tomy 1-2

Wolski Marcin - Cykl Wallenrod Tomy 1-2
4.84 MB | PDF/EPUB/DOCX/MOBI | RAR | PL

Cykl Wallenrod:

1. Wallenrod

2. Mocarstwo

1. Wallenrod

„Wallenrod” Marcina Wolskiego to fantastyczna historia agentki polskiego wywiadu, Heleny Wichmann, działającej w latach 30-tych i 40-tych XX wieku w hitlerowskich Niemczech. Zgodnie z pomysłem Wolskiego, cudowne ozdrowienie Piłsudkiego i jego kontrowersyjne posunięcia prowadzą do ocalenia Polski, a także zmiany historii całej XX-wiecznej Europy.
Autor jest laureatem konkursu „Zwrotnice czasu”. Powieść jest próbą – podjętą przez Narodowe Centrum Kultury – zaprezentowania historii w nowoczesnych formach. Książka zaopatrzona jest w szczegółowe biogramy, dzięki którym czytelnik może skonfrontować fantazję z rzeczywistością, alternatywną opowieść z żywą historią.

2. Mocarstwo

Jak wyglądałby świat, którego żandarmem jest Polska?
Warszawa, stan wojenny. Marek Kopi?ski to zupełnie zwyczajny obywatel Polski Ludowej – unika władzy, czasem kolportuje niewielkie ilości bibuły. Jednakże dzie?, w którym przenosi się między wymiarami, uciekając przed chłopakiem swej niedoszłej kochanki, zdecydowanie nie należy do zwykłych.
Kopi?ski trafia do alternatywnej rzeczywistości, gdzie historia XX wieku potoczyła się innymi torami. Polska stała się potęgą polityczną i gospodarczą, zaś Warszawa to prężnie rozwijająca się, wielokulturowa metropolia. Również Europa wygląda zupełnie inaczej – wojna europejska lat 1940-1947 pozostawiła III Rzeszę podzieloną na drobne pa?stewka, a w miejscu Związku Sowieckiego istnieją dwie Rosje podzielone murem... Nie ma również Wielkiej Brytanii, a jedynie Anglia i Szkocja.
Jednakże rola mocarstwa to ciężkie brzemię – to ciągłe rozsądzanie konfliktów w zapalnych regionach świata; to sąsiedzi, którzy stanowią nieustanne zagrożenie bezpiecze?stwa; to również Stany Zjednoczone zazdrośnie spoglądające na polski arsenał atomowy.Wolski Marcin - Cykl Wallenrod Tomy 1-2
Uwaga! Linki nie zakodowane tylko dla zarejestrowanych użytkowników!

Nie masz konta? Zarejestruj się za darmo!
----------------
Links are not encoded only for registered users only! Plese login or register!
Zobacz inne moje newsy na EXSite.pl

Informacje

Jeżeli chcesz skomentować artykuł musisz być zarejestrowany na stronie.