EXSite.pl - Portal ze wszystkim Mamy tutaj wszystko

NIE MASZ JESZCZE KONTA? ZAREJESTRUJ SIĘ ZA DARMO!   
Przypomnij hasło X

Cykl www Tomy 1-4 Marcin Ciszewski [PL] [.docx] [.epub] [.pdf] [.mobi]

Dodał: kalenji 28 Luty 2013 18:28


Cykl www Tomy 1-4 Marcin Ciszewski [PL] [.docx] [.epub] [.pdf] [.mobi]

Cykl www Tomy 1-4  Marcin Ciszewski  [PL] [.docx] [.epub] [.pdf] [.mobi]

Cykl www Tomy 1-4  Marcin Ciszewski  [PL] [.docx] [.epub] [.pdf] [.mobi]
Cykl www:

1. www.1939.com.pl
Jak wyglądałaby kampania wrześniowa 1939 roku, gdyby doborowy batalion NATO, uzbrojony w najnowocześniejszy sprzęt XXI wieku, włączył się w działania polskiej armii, toczącej nierówny bój z hitlerowską nawałnicą? Czy odwrócenie przebiegu pierwszej wielkiej wrześniowej batalii, bitwy pod Mokrą, miałoby decydujący wpływ na losy II wojny światowej, czy też byłby to nic nieznaczący epizod, a losy Polski, Europy i świata potoczyłyby się w znany nam sposób?
To historiozoficzne pytanie zadał sobie Marcin Ciszewski w powieści www.1939.com.pl
Podpułkownik Jerzy Grobicki, dowódca Pierwszego Samodzielnego Batalionu Rozpoznawczego, nawet w najczarniejszych snach nie przypuszczał, że wraz ze swoją elitarną jednostką zamiast w Afganistanie roku 2007, wyląduje pod Mokrą w dniu 1 września 1939 rokui z miejsca zostanie zaatakowany przez Wermacht.
Rozpoczyna się fascynująca gra wojenna. Garstka żołnierzy NATO, uzbrojona w śmiercionośny, futurystyczny sprzęt, zmaga się w krwawym boju z nieprzeliczoną potęgą hitlerowskich Niemiec.
Grobicki ma przy tym świadomość, że broniąc ojczyzny swoich dziadw, jednocześnie ingeruje w historię, czego skutkw nie jest w stanie przewidzieć. W tym niesłychanym dziele sekundują mu barwni oficerowie i żołnierze, a także piękna pani kapitan Nancy Sanchez z US Army.

2. www.1944.waw.pl
Załóżmy, że w czasy poprzedzające wybuch Powstania Warszawskiego trafia kilkuset współczesnych żołnierzy z początku XXI wieku z nowoczesnym sprzętem, wyszkoleniem i wiedzą. Mają pewien wpływ na rzeczywistość, a także czas, aby starannie przygotować tę jedyną w swoim rodzaju operację wojskową. Czy konfrontacja przeszkolonych i wspieranych przez żołnierzy GROM powsta?ców z AK z doborowymi jednostkami Wehrmachtu i SS okaże się zwycięska?
Czy uda się odmienić los powojennej Polski?
Czy bohaterom znanym z powieści WWW. 1939. COM. PL będzie dane wrócić w nasze czasy?
Tygrys. Potężnie opancerzony (czołowy pancerz przeszło sto milimetrów!), jak na swoją masę bardzo ruchliwy i zwrotny, uzbrojony w najlepszą na świecie osiemdziesięcioośmio-milimetrową armatę czołgową. Prawdziwy drapieżca wśród panter, pum i szakali.
Po drugiej stronie tego niezwykłego pojedynku stanął PT91A1 twardy, polski czołg podstawowy. Twardy szczycił się studwudziestopięcio-milimetrową gładkolufową armatą jako głównym uzbrojeniem i była to duma uzasadniona. Działo o takich parametrach nie było ostatnim krzykiem mody w roku dwa tysiące siódmym, ale stanowiło absolutnie wizjonerski i nieosiągalny dla przeciwników szczyt techniki w roku czterdziestym czwartym. Czołgiści twardego mogli wycelować znacznie dokładniej i strzelić na większy dystans niż niemieccy koledzy po fachu, a dzięki systemom nokto- i termowizyjnym nie straszne im były dymy pożarów czy noc.
Toteż konfrontacja tych dwóch wytworów ludzkiej pomysłowości zapowiadała się fascynująco...

3. Major
Sierpie? 2007 roku. Pierwszy Samodzielny Batalion Rozpoznawczy wyrusza na wojnę do Afganistanu. W wyniku diabolicznego spisku trafia jednak na pola bitew Wojny Obronnej w roku 1939? Kwiecie? 1943 roku. Uwięzieni w czasie żołnierze batalionu kontynuują walkę z niemieckim okupantem i chronią pozostałości sprzętu przed niemieckimi i sowieckimi agentami. Generał Rowecki, wspierany przez porucznika Wojty?skiego, rozpoczyna negocjacje z Amerykanami starając się pozyskać ich wsparcie w zamian za technologię z przyszłości. Jednocześnie do Warszawy przybywa SS-Brigadef?hrer J?rgen Stroop z powierzoną mu osobiście przez Heinricha Himmlera misją przeprowadzenia ostatecznej likwidacji getta warszawskiego?

4. www.ru2012.pl
Czas: 25 września 2012
Miejsce: Warszawa, port lotniczy Okęcie
Jerzy Grobicki opuszcza pokład samolotu, który przyleciał z USA. Nim wsiądzie do auta stojącego przed terminalem, padają strzały. Kontrolę nad warszawskim lotniskiem przejmują terroryści. Są ofiary śmiertelne. To największy zamach w historii kraju.
Czas: 27 września 2012
Miejsce: Borne-Sulinowo
Kolumna rosyjskich wozów bojowych pędzi w stronę płyty lotniska polowego. Na jej drodze staje niespodziewany przeciwnik. Czołgi z czarnymi krzyżami na burtach otwierają ogie?.
Jaką tajemnicę kryje wybudowane przez Niemców podziemne miasto w Bornem-Sulinowie? Skąd wzięły się na Pomorzu w 2012 roku oddziały Wehrmachtu i SS? Jaką misję wykonują rosyjscy żołnierze 20 lat po oficjalnym opuszczeniu Polski?
www.ru2012.pl trzyma w napięciu od pierwszej do ostatniej strony.
Niemożliwe staje się rzeczywistością.

Rozmiar: 9,35MB

Cykl www Tomy 1-4  Marcin Ciszewski  [PL] [.docx] [.epub] [.pdf] [.mobi]
Uwaga! Linki nie zakodowane tylko dla zarejestrowanych użytkowników!

Nie masz konta? Zarejestruj się za darmo!
----------------
Links are not encoded only for registered users only! Plese login or register!


Zobacz inne moje newsy na EXSite.pl

Użytkownik VIP

rOdOwityUżytkownik

#1 | Dodany: 6 Październik 2013 05:34

thx
Użytkownik VIP

NeverestUżytkownik

#2 | Dodany: 30 Kwiecień 2014 12:48

linki
Użytkownik VIP

SnoethUżytkownik

#3 | Dodany: 26 Czerwiec 2014 01:00

thx
Użytkownik VIP

mks.rawkiUżytkownik

#4 | Dodany: 3 Sierpień 2014 22:31

Nie dziala
Użytkownik VIP

orzel50Użytkownik

#5 | Dodany: 7 Grudzień 2014 10:16

można się oblizać nie działa
Użytkownik VIP

heragregUżytkownik

#6 | Dodany: 29 Sierpień 2015 04:39

niestety dupa blada pliku brak....
Użytkownik VIP

damarcus77Użytkownik

#7 | Dodany: 21 Marzec 2016 22:53

Kicha..a tak liczyłem na to...
Użytkownik VIP

adi103Użytkownik

#8 | Dodany: 19 Kwiecień 2016 20:53

Proszę o odświeżenie

Informacje

Jeżeli chcesz skomentować artykuł musisz być zarejestrowany na stronie.