EXSite.pl - Portal ze wszystkim Mamy tutaj wszystko

NIE MASZ JESZCZE KONTA? ZAREJESTRUJ SIĘ ZA DARMO!   
Przypomnij hasło X

Desmond Morris - Ludzkie ZOO [eBook PL]

Dodał: illmarinen 6 Marzec 2013 12:05


Desmond Morris - Ludzkie ZOO [eBook PL]

Desmond Morris - Ludzkie ZOO [eBook PL]

###iNFO###

"Na świecie żyją sto dziewięćdziesiąt trzy gatunki małp. Z nich sto dziewięćdziesiąt dwa to gatunki owłosione. Wyjątek stanowi naga małpa, która sama sobie nadała nazwę HOMO SAPIENS". W tych zdaniach zawarta została filozofia Desmonda Morrisa (zoologa z wykształcenia), który uznaje człowieka za integralny element świata przyrody i analizuje go jako kolejny gatunek zwierzęcy.
Prace Desmonda Morrisa zjednały sobie miliony czytelników na całym świecie, ale spotkały się też z zaciekłymi atakami. Autor napisał: "Moje prace naukowe omawiały szeroką gamę zagadnie?, od zalotów ryb czy obyczajów ptaków w okresie godowym, po gromadzenie zapasów żywności przez ssaki. Przeczytała je garstka specjalistów, wśród których nie wzbudziły większych kontrowersji. Lecz gdy zaprezentowałem podobny opis niezwykłego, nieowłosionego przedstawiciela naczelnych, sytuacja uległa raptownej zmianie".
W drugim tomie trylogii Morris opisuje zachowania mieszka?ców miast. Zauważa jego zadziwiające podobie?stwo do zachowa? zwierząt w zoo i decyduje się przyjrzeć bliżej agresywnym, seksualnym i rodzicielskim odruchom ludzi, przejawianym wskutek stresów i nacisków miejskiego życia.


###DOWNLOAD###

Rodzaj kompresji: brak | Format: PDF | Rozmiar: ~1,2 MB

Uwaga! Linki nie zakodowane tylko dla zarejestrowanych użytkowników!

Nie masz konta? Zarejestruj się za darmo!
----------------
Links are not encoded only for registered users only! Plese login or register!


Zobacz inne moje newsy na EXSite.pl

Informacje

Jeżeli chcesz skomentować artykuł musisz być zarejestrowany na stronie.