EXSite.pl - Portal ze wszystkim Mamy tutaj wszystko

NIE MASZ JESZCZE KONTA? ZAREJESTRUJ SIĘ ZA DARMO!   
Przypomnij hasło X

Wilczy miot - S. A. Swann [PL][.pdf]

Dodał: kalenji 6 Marzec 2013 16:34Wilczy miot - S. A. Swann [PL][.pdf]

Wilczy miot - S. A. Swann [PL][.pdf]

Wilczy miot - S. A. Swann [PL][.pdf]
Pełna akcji książka, w której wątki historyczne mieszają się z fantastycznymi, tworząc porywającą opowieść o magii, walce i odkupieniu.

Trzynastowieczne Prusy. Krzyżacy bezwzględnie nawracają pogan. Mnichów wspomaga w tym zbożnym dziele oddział wilkołaków. Perfekcyjnie wyszkoleni, bezwarunkowo posłuszni i nadludzko skuteczni, stanowią doskonałe narzędzie w rękach zakonników. Kiedy więc jedna z tego potwornego oddziału, Lilia, postanawia zerwać z krwawą przeszłością, zakon zaczyna tropić ją jak dzikie zwierzę.

Drugi tom cyklu ukaże się w połowie 2011 roku.

"S. Andrew Swann to ameryka?ski autor polskiego pochodzenia, urodzony jako Steven Swinarski. Trudno powiedzieć, na ile polskie korzenie wpłynęły na wybór scenografii "Wilczego miotu", jednak autor osiągnął w swej powieści coś, czego trudno szukać w rodzimej literaturze fantastycznej. Pokazał fragment historii Polski (a ściślej: terenów obecnie należących do Polski, a wówczas podbijanych przez Krzyżaków przybyłych na zaproszenie Konrada Mazowieckiego) bez martyrologicznego zadęcia i rozdrapywania narodowych uraz. Uczynił z Prus Krzyżackich atrakcyjne tło dla pasjonującej opowieści łączącej motywy historyczne z grozą i romansem."

Jerzy Rzymowski, "Nowa Fantastyka"

S. Anderw Swann (prawdziwe nazwisko Steven Swinarski); publikuje pod kilkoma pseudonimami, ma w dorobku blisko dwadzieścia powieści, głównie fantasy, ale napisał także trylogię militarną i space operę. W Polsce debiutował opowiadaniem śmierć w Bawarii, które ukazało się w miesięczniku "Nowa Fantastyka" (9/2010). Wilczy miot to pierwszy tom trylogii fantasy, której akcja rozgrywa się w średniowiecznej Europie, między innymi na terenie polski.

Size: 1.5MB

Wilczy miot - S. A. Swann [PL][.pdf]
Uwaga! Linki nie zakodowane tylko dla zarejestrowanych użytkowników!

Nie masz konta? Zarejestruj się za darmo!
----------------
Links are not encoded only for registered users only! Plese login or register!


Zobacz inne moje newsy na EXSite.pl

Informacje

Jeżeli chcesz skomentować artykuł musisz być zarejestrowany na stronie.