EXSite.pl - Portal ze wszystkim Mamy tutaj wszystko

NIE MASZ JESZCZE KONTA? ZAREJESTRUJ SIĘ ZA DARMO!   
Przypomnij hasło X

Elizabeth M. Hallam, Judith Everard - Francja w czasach Kapetyngów 987-1328 [eBook PL]

Dodał: illmarinen 3 Kwiecień 2013 18:19


Elizabeth M. Hallam, Judith Everard - Francja w czasach Kapetyngów 987-1328 [eBook PL]

Elizabeth M. Hallam, Judith Everard - Francja w czasach Kapetyngów 987-1328 [eBook PL]

###iNFO###

Praca jest klasyczną syntezą średniowiecznych dziejów monarchii francuskiej, a przez wagę Francji na arenie międzynarodowej w tym okresie, jest także panoramą dziejów całej Europy Zachodniej. Ukazuje całościowy obraz Francji w czasach panowania jednej z najpotężniejszych dynastii średniowiecznej Europy. To znakomite omówienie dziejów monarchii francuskiej w dobie rozbicia dzielnicowego, kształtowania się stosunków feudalnych i instytucji politycznych w poszczególnych dzielnicach, a także konsolidacji władzy królewskiej, dokonane na tle zachodzących w Europie przemian.
Książka prezentuje społecze?stwo średniowieczne, wzajemne relacje między władcą i poddanymi oraz budowę stosunków lennych. Autorki w fascynujący sposób opisują ewolucję systemu władzy świeckiej i duchownej Francji, rolę oraz pozycję Kościoła francuskiego za panowania dynastii Kapetyngów, jego obowiązki, przywileje oraz stosunek do systemu władzy. Kreślą szeroką panoramę dziejów społecze?stwa francuskiego, szczegółowo omawiając poszczególne grupy i analizując istniejące między nimi zależności.
Pozycja przeznaczona dla studentów historii, filologii roma?skiej, europeistyki, nauk politycznych i dziennikarstwa oraz absolwentów powyższych kierunków, a także dla osób zainteresowanych historią Europy.


###DOWNLOAD###

Rodzaj kompresji: brak | Format: PDF | Rozmiar: ~3 MB

Uwaga! Linki nie zakodowane tylko dla zarejestrowanych użytkowników!

Nie masz konta? Zarejestruj się za darmo!
----------------
Links are not encoded only for registered users only! Plese login or register!


Zobacz inne moje newsy na EXSite.pl

Informacje

Jeżeli chcesz skomentować artykuł musisz być zarejestrowany na stronie.