EXSite.pl - Portal ze wszystkim Mamy tutaj wszystko

NIE MASZ JESZCZE KONTA? ZAREJESTRUJ SIĘ ZA DARMO!   
Przypomnij hasło X

Pilipiuk Andrzej - Wampir z M-3 [ebook PL]

Dodał: miaow 15 Czerwiec 2013 16:39


Pilipiuk Andrzej - Wampir z M-3 [ebook PL]

Pilipiuk Andrzej - Wampir z M-3 [ebook PL]

Pilipiuk Andrzej - Wampir z M-3 [ebook PL]
4.32 MB | PDF | RAR | PL

Książka Andrzeja Pilipiuka Wampir z M-3, „ukazującą Zmierzch zgniłego kapitalizmu”. Jest zbiorem opowiada? o szajce sympatycznych wampirów, które próbują się odnaleźć w siermiężnej rzeczywistości prawobrzeżnej Warszawy czasów głębokiego PRL-u. Oczywiście – próby te co i rusz ktoś próbuje udaremniać: SB, babcia Adelajda i komando kombatantów z kółka róża?cowego, czy nawet superwampiry z bratniego Związku Radzieckiego.
Podobnie, jak w znanej serii o egzorcyście-bimbrowniku, tak i tu mamy do czynienia z heroikomicznymi perypetiami bohaterów, gdzie sprawy błahe (np. zdobycie prezentu urodzinowego) urastają do rangi epickich wyzwa?, a sprawy wielkiej wagi są traktowane z przymrużeniem oka. Przy czym Autor nieustannie sobie robi jaja ze swoich bohaterów, wrzucając ich w niecodzienne sytuacje, fundując im nieoczekiwane zwroty akcji, a na ko?cu i tak pokazując figę. A przy tym wszystkim można odnieść wrażenie, że to nie fabuła jest tutaj najważniejsza, lecz galeria barwnych, odjechanych postaci, a także klimat absurdu.

Wyklęty powsta? ludu ziemi, powsta?cie których dręczy głód...

A więc twierdzicie Obywatelu, że wampiry istnieją? Niby kraj socjalistyczny, ateizm w modzie, a tu taka wtopa. I jak tu się krzyżem odwijać? Jak wodą, tfu, święconą chlapać? A czosnek tylko granulowany i z importu z bratniej Czechosłowacji!

Myśl nowa blaski promiennymi, dziś wiedzie nas na bój, na trud.

Być wampirem w PRL to nie przelewki. W społecze?stwie bezklasowym trudno tytułować się hrabią. Płaszcz i smoking nosi albo kelner, albo iluzjonista, a krew obywateli Rzeczpospolitej Ludowej ma posmak deficytu i reglamentacji.

Przeszłości ślad dło? nasza zmiata, przed ciosem niechaj tyran drży...

Ale nie czas, by kąsać zblazowanych arystokratów w zacisznych buduarach. Prawdziwy walor odżywczy ma krew opasłych badylarzy, cinkciarzy, partyjnych kacyków i córeczek UB-eków.

Ruszymy z posad bryłę świata, dziś niczym, jutro wszystkim my!

Bo my, wampiry z PRL mamy swoją godność! Nie wysysamy biednych sarenek i jagniątek. Nie nazywamy tego WEGETARIANIZMEM! Może nie pamiętamy już o wampirzych mocach, ale mamy spryt nasz narodowy! Pozyskamy dewizy, przekroczymy plan, a potem z dumą oznajmimy:

To wszystko każe nam powiedzieć mocno. I stanowczo: Burżuazyjnym skrytopijcom mówimy - NIE!Pilipiuk Andrzej - Wampir z M-3 [ebook PL]
Uwaga! Linki nie zakodowane tylko dla zarejestrowanych użytkowników!

Nie masz konta? Zarejestruj się za darmo!
----------------
Links are not encoded only for registered users only! Plese login or register!
Zobacz inne moje newsy na EXSite.pl

Informacje

Jeżeli chcesz skomentować artykuł musisz być zarejestrowany na stronie.