EXSite.pl - Portal ze wszystkim Mamy tutaj wszystko

NIE MASZ JESZCZE KONTA? ZAREJESTRUJ SIĘ ZA DARMO!   
Przypomnij hasło X

Robert Hutchinson - Ostatnie lata Henryka VIII. Spiski i zdrady na dworze tyrana [eBook PL]

Dodał: illmarinen 16 Czerwiec 2013 14:33


Robert Hutchinson - Ostatnie lata Henryka VIII. Spiski i zdrady na dworze tyrana [eBook PL]

Robert Hutchinson - Ostatnie lata Henryka VIII. Spiski i zdrady na dworze tyrana [eBook PL]

###iNFO###

Nie lęka się nikogo i nie zważa na nikogo na świecie”, pisał ambasador Hiszpanii na dworze angielskim. Henryk VIII Tudor rządził strachem i podstępem, z okrucie?stwem największych tyranów. Zgładził 150 000 ludzi (Anglii miała wówczas 2 700 000 ludności). Był „pionierem” wielu metod XX-wiecznych dyktatorów. Wynalazł procesy pokazowe, nieodłączny element przerażająco nowoczesnej machiny propagandowej, gdzie wyrok zapadał, zanim rozpoczął się proces. Cynicznie manipulował dworskimi frakcjami. Nagradzał hojnie i karał okrutnie. Na jego dworze każdy ze strachem oczekiwał pukania do drzwi w środku nocy. W cieniu Tower nikt nie był bezpieczny.

Ale po 35 latach rządów absolutnych najbardziej despotyczny władca w dziejach Anglii był starcem: chorym, odrażającym, potwornie grubym, o rozdętym ciele, z ropiejącymi ranami na nogach. Poświęcił życie, by zapewnić ciągłość dynastii, ale jego jedynym męskim potomkiem był 9-letni Edward. Stawało się jasne, że po śmierci Henryka władzę przejmie regent. Lecz kto będzie regentem? O to toczyła się na dworze umierającego Henryka zażarta walka – wśród zdrad, zbrodniczych intryg i zabójczych spisków.

Ta książka – żywa historia, którą czyta się jak trzymający w napięciu thriller – po raz pierwszy skupia się na mało znanych ostatnich latach Henryka VIII Tudora. Robert Hutchinson – wykładowca archeologii sakralnej University of Sussex Centre for Continuing Education, członek londy?skiego Society of Antiquaries, specjalista w dziedzinie angielskiej reformacji, konsultant do spraw zabytków w komitecie doradczym diecezji Chichester, autor licznych prac poświęconych historii Kościoła i zabytków architektury sakralnej – w pasjonującej, chwilami wręcz makabrycznej opowieści rzuca nowe światło na postać króla. Ujawnia dramatyczne relacje świadków, rozkazy egzekucji, akty przyznania się do winy, rozpaczliwe błagania o łaskę, dowody szantażu i zdrady, a nawet zaginione listy miłosne Katarzyny Parr, szóstej żony władcy. Wysuwa nową teorię jego choroby i przyczyny śmierci, i odsłania motywy ostatnich rozkazów umierającego tyrana.


###DOWNLOAD###

Rodzaj kompresji: brak | Format: PDF | Rozmiar: ~2,3 MB

Uwaga! Linki nie zakodowane tylko dla zarejestrowanych użytkowników!

Nie masz konta? Zarejestruj się za darmo!
----------------
Links are not encoded only for registered users only! Plese login or register!


Zobacz inne moje newsy na EXSite.pl

Użytkownik VIP

mistefoTrial Uploader

#1 | Dodany: 20 Sierpień 2013 20:37Nazwa releasu:

Hutchinson Robert - Ostatnie lata Henryka VIII


Opis uploadu:

Format uploadu: PDF, doc
Jakość uploadu: celująca
Ilość stron: 438
Wersja językowa: PL
Wielkość uploadu: 5 MB
Hasło: mistefoDownload:

http://ul.to/6ox4j0rq


http://clz.to/fdod6c6w


http://egofiles.com/SrzBTY20hUSD7xpjZobacz więcej moich uploadów TUTAJ

Informacje

Jeżeli chcesz skomentować artykuł musisz być zarejestrowany na stronie.