EXSite.pl - Portal ze wszystkim Mamy tutaj wszystko

NIE MASZ JESZCZE KONTA? ZAREJESTRUJ SIĘ ZA DARMO!   
Przypomnij hasło X

KRONIKI DOMOWE (1998) PL.DVBRIP.X264-DRP

Dodał: darekzp 16 Lipiec 2012 11:26


KRONIKI DOMOWE (1998) PL.DVBRIP.X264-DRP


KRONIKI DOMOWE (1998) PL.DVBRIP.X264-DRP


Akcja filmu rozgrywa się w okolicach Krakowa w 1945 roku i w latach następnych. Film składa się z 5 części:

Pamiętam - Olo wspomina legendy rodzinne związane ze swymi narodzinami. Przyszedł na świat w 1945 roku, w rodzinie właściciela małego młyna. W dniu urodzin do miasteczka wkracza Armia Czerwona. Ojciec wróży jednemu z żołnierzy śmierć, ten pijany popełnia samobójstwo. W miasteczku wszyscy walczą z plagą agresywnych zdziczałych psów. Dzieci ze szkoły zbierają kości poległych. W domu zjawia się ocalały z Holocaustu Szmul. Matka walczy o życie ciężko chorego synka.

Dzie? ciotki "Dunkierki" - Rok 1955. Ojca odwiedza jego dawny kolega ze szkoły, kontroler z województwa. Ze względu na dawną znajomość nie wymierza młynarzowi dotkliwego podatku. Siostra ojca, ciotka nazywana "Dunkierką" wydaje za mąż swą córkę. Ojciec i Olo oraz służąca Anielcia jadą motocyklem na uroczystość do sąsiedniego miasteczka. Rozbawione dzieci wsypują prochy męża ciotki - Tadzika, który poległ pod Dunkierką do bigosu. Sprawa wychodzi na jaw. Dochodzi do bójki pomiędzy patriotycznie nastawioną rodziną ciotki a mieszka?cami jej kamienicy - członkami partii mieszkającymi tu z nadania nowej władzy. Ojciec wyjaśnia, że prochy Tadzika to w rzeczywistości popiół z pieca, którym napełnił urnę, by ukoić żal ciotki.

Prawdziwa historia niedowiarka Różyłły - Olo z kolegą idą na cmentarz, by przekonać się czy istnieją duchy. Spotykają tam młodego agitatora z ZMP Różyłłę, który jest nowym organizatorem życia kulturalnego w dawnym klubie "Sokoła". Różyłło "awansuje" chłopców na swych "adiutantów". Prosi, by wskazali mu "najświętszą" osobę w miasteczku. Według nich jest to córka piekarza Amelka, która ma wstąpić do klasztoru. Różyłło usiłuje ją uwieść i odwieść od wiary. Odrzucony poświęca się alkoholowom hulankom. Matka Ola usiłuje wyperswadować mu zamiar uwiedzenia Amelki. Dziewczyna spędza noc z Różyłłą w dniu swych 17 urodzin. Rano wyjeżdża do klasztoru. Różyłło leży krzyżem w kościele.

Melania - Do domu Ola przybywa ekscentryczna kuzynka Mela, która po wakacjach ma pracować w szkole jako nauczycielka. Olo zakochuje się w niej, o jej względy ubiega się też jego starszy brat, student medycyny, Witek. Olo chce mu pomóc w zdobycu Melanii. Bracia odkrywają, że Mela jest kochanką ojca. Olo rani dziewczynę - Witek i ojciec odwożą ją do szpitala i znikają na pół roku.

Drzewo (epilog) - W Zielone świątki Olo wypatruje Ducha świętego. Dostrzega białego gołębia i sam unosi się w powietrzu. Wraca ojciec i brat, który wkrótce ma wziąć ślub z Melą. Olo schodzi na ziemię. Ponownie przybywa kontroler i zapowiada nieuchronne upa?stwowienie młyna. Olo wyjeżdża na stałe do ciotki "Dunkierki".


Film fabularny
Produkcja: Polska
Rok produkcji: 1997
Reżyseria: Leszek Wosiewicz
Scenariusz: Leszek Wosiewicz
Zdjęcia: Paweł Edelman
Muzyka: Wojciech Waglewski
Dźwięk: Jacek Hamela
Montaż: Wanda Zeman, Leszek Wosiewicz
Obsada aktorska: Grażyna Szapołowska (matka), Stanisława Celi?ska (ciotka Dunkierka), Krzysztof Kolberger (ojciec)
Format : Matroska at 2.260 Kb/s
Length : 1,38 GB for 1h 27 min. 21s 216ms
Video #0 : AVC at 2.129 Kb/s
Aspect : 640 x 480 (1.333) at 25.000 fps
Audio #0 : MPEG Audio at 129 Kb/s
Infos : 2 kanały, 48,0 KHzUwaga! Linki nie zakodowane tylko dla zarejestrowanych użytkowników!

Nie masz konta? Zarejestruj się za darmo!
----------------
Links are not encoded only for registered users only! Plese login or register!
wielkość całości: FILM 1,4 GB + DANE NAPRAWCZE
zawartość uploadu: plik .mkv
wersja językowa: PL
Dane naprawcze: 8%
Hasło : BRAK
Informacje

Jeżeli chcesz skomentować artykuł musisz być zarejestrowany na stronie.