EXSite.pl - Portal ze wszystkim Mamy tutaj wszystko

NIE MASZ JESZCZE KONTA? ZAREJESTRUJ SIĘ ZA DARMO!   
Przypomnij hasło X

Cosi fan tutte (2006) SUBPL.DVBRIP.X264-DRP

Dodał: darekzp 27 Lipiec 2012 11:59


Cosi fan tutte (2006) SUBPL.DVBRIP.X264-DRP


Cosi fan tutte (2006) SUBPL.DVBRIP.X264-DRP


To jedno z największych dzieł Wolfganga Amadeusza Mozarta, opera buffa w dwóch aktach, napisana do libretta Lorenza da Ponte. W trakcie festiwalu w Salzburgu w 2006 roku swoją inscenizację przygotował Thomas Grimm.

Tytuł opery Mozarta nie jest jednoznaczny, dlatego też podaje się go zazwyczaj w oryginalnej włoskiej wersji. Austriacki dyrygent Nikolaus Harnoncourt stwierdził, że jest to najsmutniejsza opera na świecie. Dzieło powstało pod koniec 1789 roku na zamówienie cesarza Józefa II. Jego prapremiera odbyła się 26 stycznia 1790 w Burgtheater w Wiedniu. Okazała się wielkim sukcesem, jednak odbyła się bez obecności chorego cesarza. Po jego śmierci natomiast z powodu żałoby pa?stwowej zawieszono dalsze spektakle.

Stary, parający się filozofią sceptyk Don Alfonso jest przekonany o niewierności wszystkich kobiet. Uważa, że potrafi kierować ludzkimi uczuciami i sprawić, aby kobieta zapomniała o swoim ukochanym i skierowała swe względy na innego. Dwóch młodych żołnierzy Ferrando i Guglielmo święcie wierzy w wierność swoich narzeczonych Dorabelli i Fiordiligi i zakładają się z Don Alfonso, że kobiety nie zmienią swoich uczuć. Filozof z pomocą pokojówki Despiny przygotowuje intrygę - wmawia dziewczynom, że ich ukochani wyjechali na wojnę, następnie wprowadza ich do domu w przebraniu. Dorabella i Fiordiligi zakochują się w przystojnych nieznajomych, jednak każda w innym niż wcześniej. Następuje tu słynny motyw zamiany narzeczonych (pojawiający się również m. in. w „Dekameronie” Boccacia i „Cymbelinie” Szekspira). Młodzi żołnierze są przybici niewiernością narzeczonych, niewielkim pocieszeniem dla nich jest stwierdzenie starego Don Alfgonso, że „tak czynią wszystkie”.
Format            : Matroska at 2.402 Kb/s
Length            : 3,07 GB for 3h 2 min. 49s 536ms
Video #0          : AVC at 2.246 Kb/s
Aspect            : 704 x 400 (1.760) at 25.000 fps
Audio #0          : MPEG Audio at 153 Kb/s
Infos             : 2 kanały, 48,0 KHz
Uwaga! Linki nie zakodowane tylko dla zarejestrowanych użytkowników!

Nie masz konta? Zarejestruj się za darmo!
----------------
Links are not encoded only for registered users only! Plese login or register!


wielkość całości: FILM 3,07 GB + DANE NAPRAWCZE
zawartość uploadu: plik .mkv
wersja językowa: PL
Dane naprawcze: 8%
Hasło : BRAK
Informacje

Jeżeli chcesz skomentować artykuł musisz być zarejestrowany na stronie.