EXSite.pl - Portal ze wszystkim Mamy tutaj wszystko

NIE MASZ JESZCZE KONTA? ZAREJESTRUJ SIĘ ZA DARMO!   
Przypomnij hasło X

Opera - Falstaff - Verdi Giuseppe (2006) PlSub.DVDRip.XviD-NN / Napisy pl

Dodał: bodzio9 23 Luty 2013 13:00


Opera - Falstaff - Verdi Giuseppe (2006) PlSub.DVDRip.XviD-NN / Napisy pl

Opera - Falstaff - Verdi Giuseppe (2006) PlSub.DVDRip.XviD-NN / Napisy pl

Opera - Falstaff - Verdi Giuseppe (2006) PlSub.DVDRip.XviD-NN / Napisy pl

Akcja toczy się w Windsorze, w Anglii, za panowania Henryka IV (1399-1413).
Akt I

Odsłona 1

W staroangielskiej gospodzie "Pod Podwiązką" przy kuflu siedzi stary, gruby szlachcic, John Falstaff i zastanawia się jak zdobyć pieniądze. Obok niego słudzy Bardolf i Pistol oraz oberżysta. Zjawia się dr Caius oskarżając szlachcica o to, że pobił jego służących i zajeździł jego konia. Falstaff zaprzecza wszystkiemu, a po wyjściu doktora wzywa swych służących, Bardolfa i Pistola, do odniesienia listów z wyznaniami miłosnymi do bogatych mężatek Alicji Ford i Meg Page. Słudzy odmawiają utrzymując, że byłoby to wbrew honorowi. Rozgniewany Falstaff wygłasza tyradę, z której wynika, że od honoru jeszcze nikt nie utył (L'onore! Ladri!), po czym wypędza obu służących, a listy każe odnieść giermkowi Robinowi.

Odsłona 2

Do Alicji Ford przybywa jej przyjaciółka Meg Page, aby jej pokazać list miłosny od Falstaffa. Okazuje się, że pani Ford otrzymała identyczny list. Obie damy postanawiają, przy pomocy znajomej, pani Quickly, dać nauczkę "adoratorowi". Przybyły dr Cajus opowiada swoją rozmowę z Falstaffem; zjawia się również Fenton ubiegający się o rękę Anusi, a na koniec Bardolf i Pistol, którzy opowiadają Fordowi o zamiarach swego pana. Tak więc kobiety z jednej strony, a mężczyźni z drugiej, zmawiają się przeciwko Falstaffowi, przy czym żadna ze stron nie zdradza swych planów.
Akt II

Odsłona 1

Falstaff siedzi w gospodzie. Wchodzą Bardolf i Pistol prosząc o ponowne przyjęcie do służby i anonsują wizytę pani Quickly, która zgodnie z planem zaprasza Falstaffa w imieniu pani Ford na randkę.
W chwilę po jej wyjściu słudzy wprowadzają nieznanego mężczyznę, który przedstawia się jako "pan Fontana" i prosi Falstaffa, by ten pomógł zorganizować schadzkę z Alicją Ford, obiecując w zamian kiesę za złotem. Falstaff odpowiada Fontanie, że sam jest umówiony z panią Ford nie wiedząc, że Fontana to sam Ford, który przybył w przebraniu dla zbadania sprawy przekonany, że żona naprawdę chce go zdradzić (? sogno?).

Odsłona 2

Dom Forda. Pani Quickly zdaje damom relację z wizyty w gospodzie. Pani Ford pociesza córkę, która obawia się, że ojciec chce ją wydać za doktora Cajusa. Wszyscy kryją się, bo właśnie nadchodzi Falstaff. Zastaje Alicję rozmarzoną, z lutnią w rękach, ale jego zaloty przerywa pani Quickly, która wbiega i mówi, że przyszła Meg Page. Ukryty za zasłoną Falstaff słyszy, jak pani Page opowiada, że Ford coś podejrzewa i jest wściekły. Za chwilę wpada Ford, a wraz z nim dr Cajus, Fenton, Bardolf i Pistol oraz kilku przyjaciół pana domu. Gdy zazdrosny mąż wybiega by szukać Falstaffa w dalszych częściach domu, przyjaciółki chowają Falstaffa w koszu na bieliznę. Biegający po domu Ford słyszy w pewnej chwili odgłos pocałunku. Wściekły dopada zasłony, lecz zamiast Alicji i Falstaffa zastaje Anusię i Fentona. Wypędza młodzie?ca za drzwi, sam zaś nadal szuka Falstaffa. Tymczasem służący kosz, w którym ukrył się Falstaff, wrzucają do strumienia gdzie pierze się bieliznę.
Akt III

Odsłona 1

Falstaff, popijając wino przed gospodą, rozmyśla o swej niefortunnej przygodzie (Ehi! Taverniere!). Uważa wprawdzie, że padł ofiarą złośliwego żartu, a przecież znów daje wiarę słowom pani Quickly, która w imieniu Alicji wyznacza mu miejsce schadzki – o północy pod wielkim dębem w parku. Plany dam zdołali po części podsłuchać mężczyźni, którzy postanawiają również udać się do winsorskiego parku i dać nauczkę Falstaffowi, a jednocześnie, korzystając z ciemności, wyddać Anusię za doktora Cajusa. Nie wiedzą, że ich rozmowę podsłuchała pani Quickly.

Odsłona 2

Noc w parku. Fenton śpiewa pieś? miłosną (Dal labro il canto) wołając Anusię, która pojawia się przebrana za królową elfów. Pani Ford przebrała Fentona tak, by wyglądał jak doktor Cajus, a w anusine suknie pachołka Berdolfa. O północy pod dębem zjawia się Falstaff. Podchodzi do? Alicja, ale znów nie ma czasu na miłosne wyznania, bo nagle zjawia się pani Page i woła, że zbliżają się złośliwe duchy. Obie kobiety uciekają, a w ich miejsce nadchodzi przebrana za Tytanię Anusia w otoczeniu orszaku elfów. Chór śpiewa (Sul fil d'un soffio d'etesio), po czym psotne elfy rzucają się na Falstaffa i biją bez miłosierdzia. Gdy w ko?cu przerażony i wytarmoszony szlachcic zaczyna błagać o łaskę odstępują go, stwierdziwszy, że otrzymał wystarczającą nauczkę. Teraz nadchodzą mężczyźni prowadząc obie młode pary. Nagle wychodzi na jaw, że Ford w ciemnościach pobłogosławił Anusię i Fentona, musi więc teraz dać zezwolenie na ich ślub, zaś niewiasta, którą wybrał Cajus, okazuje się przebranym Bardolfem.

Operę ko?czy pogodny finał.

Format : AVI at 1.431 Kb/s
Length : 1,37 GB for 2h 16 min. 46s 968ms

Video #0 : MPEG-4 Visual at 1.236 Kb/s
Aspect : 672 x 384 (1.750) at 25.000 fps

Audio #0 : MPEG Audio at 182 Kb/s
Infos : 2 kanały, 48,0 KHz
Language : it


Napisy pl w oddzielnym pliku.
Opera - Falstaff - Verdi Giuseppe (2006) PlSub.DVDRip.XviD-NN / Napisy plUwaga! Linki nie zakodowane tylko dla zarejestrowanych użytkowników!

Nie masz konta? Zarejestruj się za darmo!
----------------
Links are not encoded only for registered users only! Plese login or register!


Opera - Falstaff - Verdi Giuseppe (2006) PlSub.DVDRip.XviD-NN / Napisy pl

Uwaga! Linki nie zakodowane tylko dla zarejestrowanych użytkowników!

Nie masz konta? Zarejestruj się za darmo!
----------------
Links are not encoded only for registered users only! Plese login or register!
Zobacz inne moje newsy na EXSite.pl

Użytkownik VIP

heljakuUżytkownik

#1 | Dodany: 23 Luty 2013 18:16

Dzięki
Użytkownik VIP

pietja02Użytkownik

#2 | Dodany: 24 Luty 2013 21:07

Wielkie dzięki za wstawki z operami jesteś wielki !!!!!
Użytkownik VIP

mykenplUżytkownik

#3 | Dodany: 20 Marzec 2013 22:53

ok

Informacje

Jeżeli chcesz skomentować artykuł musisz być zarejestrowany na stronie.