EXSite.pl - Portal ze wszystkim Mamy tutaj wszystko

NIE MASZ JESZCZE KONTA? ZAREJESTRUJ SIĘ ZA DARMO!   
Przypomnij hasło X

Maelstrom (2007)-QUARTEX

Dodał: Starbuck 3 Kwiecień 2012 21:58

Maelstrom (2007)-QUARTEX


Maelstrom to kolejna gra strategiczna toczona w czasie rzeczywistym, opracowana w studiu programistycznym K-D, pod baczną kuratelą firmy Codemasters. Pierwszym wspólnym projektem obu powyższych podmiotów był RTS zatytułowany Perimeter. Opisywana tu produkcja korzysta z tych samych rozwiąza? technicznych, co Perimeter, aczkolwiek znacznie unowocześnionych i rozbudowanych. Zatem zwraca uwagę nowoczesnym trójwymiarowym enginem i generowanym przez niego efektom wizualnym (w tym atmosferycznym) oraz rozbudowanym systemem deformacji powierzchni terenu. Ponadto z racji tego, iż woda odgrywa kluczową rolę w całej rozgrywce, to autorzy opracowali tzw. „dynamic liquids system”, którego zadaniem jest realistyczne odtworzenie zachowania się cieczy w różnych warunkach (zmiany przepływu, zamarzanie itp.).

Jak już wspomniano, woda jest najważniejszym elementem Maelstrom, gdyż tensurowiec naturalny stał się decydującym czynnikiem przetrwania na Ziemi w roku 2050. Wówczas to atak obcej rasy na nasz świat doprowadził do olbrzymiej katastrofy ekologicznej oraz do podziału ludzkości na dwa wzajemnie zwalczające się ugrupowania: The Remnants i The Ascension. Obecnie trwa wyniszczająca batalia o kontrolę nad planetą. Każda strona tego konfliktu diametralnie różni się od siebie, wykorzystuje inne jednostki bojowe, a co za tym idzie taktyki walki. Warto dodać, że wszystkie występujące w Maelstrom oddziały można rozwijać, modyfikować i ulepszać w miarę postępów akcji czy rozwoju technologicznego.

The Remnants to praktycznie rzecz biorąc zbiór zwykłych ludzi z „nizin społecznych” przekształcony w armię partyzancką prowadzoną przez ex-generała armii Stanów Zjednoczonych - Jamesa Buchanana. Jak łatwo się domyśleć frakcja ta nie dysponuje żadnymi nadzwyczajnymi technologiami, a jej jednostki przypominają pojazdy znane z filmu Mad Max, tj. kupa złomu naszpikowana każdą działającą bronią. Taktyka walki przywodzi na myśl działania grup terrorystycznych, zaś podstawowym atutem The Remnants jest duża liczebność. Z kolei The Ascension to naukowa elita ludzkości, skupiona pod rządami Arlana Khana, która do boju może wystawić super zaawansowane jednostki robotów lub też znakomicie wyposażonych Marines. Ogólnie rzecz biorąc siła tego ugrupowania leży w wysokorozwiniętej technologii i mobilności. Ostatnia strona konfliktu to rasa obcych, która desperacko poszukuje nowego świata do życia. Jej specjalnością jest bioinżynieria, dlatego też, w szeregach oddziałów przybyszy z kosmosu zobaczyć możemy całą gamę niebezpiecznych kreatur, począwszy od małych Goblinów, a na ogromnych Godzillo-podobnych kolosach sko?czywszy.

Tryb jednoosobowy Maelstrom oferuje graczom trzy kampanie (po jedną na daną nację) złożone z kilkudziesięciu misji o szerokim spektrum celów do wypełnienia. W czasie ich przechodzenia poznajemy historię wszystkich nacji oraz pobudki, które kierują ich poczynaniami. Ponadto twórcy przygotowali rozbudowany tryb wieloosobowy.

Pentium 4 3 GHz, 1 GB RAM, karta grafiki 256 MB (GeForce 7800 lub lepsza),
4.5 GB HDD, Windows XP


Maelstrom (2007)-QUARTEX
Maelstrom (2007)-QUARTEX
Maelstrom (2007)-QUARTEX


Maelstrom (2007)-QUARTEX
Uwaga! Linki nie zakodowane tylko dla zarejestrowanych użytkowników!

Nie masz konta? Zarejestruj się za darmo!
----------------
Links are not encoded only for registered users only! Plese login or register!


Zobacz inne moje newsy na EXSite.pl

Użytkownik VIP

Aaron BlakeUżytkownik

#1 | Dodany: 4 Kwiecień 2012 07:04

Jaki język?
Użytkownik VIP

StarbuckUżytkownik

#2 | Dodany: 4 Kwiecień 2012 22:32

Cytat: Aaron Blake
Jaki język?


Multi

Użytkownik VIP

kamko82Użytkownik

#3 | Dodany: 5 Kwiecień 2012 22:42


Jaka Multi? Gra wychodziła tylko angielska.

Informacje

Jeżeli chcesz skomentować artykuł musisz być zarejestrowany na stronie.