EXSite.pl - Portal ze wszystkim Mamy tutaj wszystko

NIE MASZ JESZCZE KONTA? ZAREJESTRUJ SIĘ ZA DARMO!   
Przypomnij hasło X

King Oddball (2013) ENG

Dodał: Elziomo 13 Maj 2013 23:03


King Oddball (2013) ENG


King Oddball (2013) ENG

King Oddball to iście kuriozalna produkcja, w której kierujemy poczynaniami unoszącego się w powietrzu kulistego potwora o niezwykle długim i potężnym jęzorze. Ciężko powiedzieć, czym tak naprawdę jest to stworzenie, za to dokładnie wiemy, jaki jest jego cel - chce ono podbić świat i zniszczyć wszelkie przejawy ludzkiej działalności.


Stwór zabiera się do tego mocno niekonwencjonalnie: miota językiem wielkie głazy, by zburzyć kolejne budowle oraz zniszczyć helikoptery i czołgi broniącego się wojska. Na każdym poziomie mamy do dyspozycji trzy kamienne kule, jednak celów zawsze jest znacznie więcej. Na tym właśnie polega cała trudność - pociskami trzeba posługiwać się oszczędnie i tak wyliczać trajektorię oraz odległość lotu, by każdy z nich zaliczył kilka trafie?. Wymaga to dobrego wyczucia czasu, gdyż stworzenie samo wywija językiem, a gracz ma w odpowiednim momencie uderzyć palcem w ekran.

Na szczęście przyznawane nam są dodatkowe głazy, jeżeli uda nam się tylko jednym trafić, w co najmniej trzy punkty. Wszelkie właściwości pocisków, takie jak możliwość toczenia się, odbijania i wzlatywania w powietrze od eksplozji, również działają na naszą korzyść, a ruiny budowli mogą posłużyć, jako rampy i pochylnie, od których kule powinny się odbić pod odpowiednim kątem.

W sumie mamy do przejścia 120 wymagających i ekscytujących poziomów, wszystkie sprytnie zaprojektowane z myślą o jak najlepszym wykorzystaniu silnika fizycznego gry. Ambitniejsi gracze odkryją również sekrety oraz spróbują zdobyć wszystkie 15 osiągnięć. W przerwach można także porozmawiać z protagonistą przez Odd Phone (Dziwny telefon), co samo w sobie jest interesującym doświadczeniem.

Pod względem artystycznym King Oddball zdecydowanie wyróżnia się z tłumu zbliżonych w założeniach produkcji. Kreskówkowa grafika jest dziwaczna i niepokojąca, a oryginalna muzyka Jonathana Geera zapada w pamięć.

Gra raczej nie nadaje się dla najmłodszych dzieci, ponieważ mogłyby się nieco bać wizerunku głównego bohatera, pozostali użytkownicy mogą jednak spokojnie po nią sięgnąć.

Wymagania sprzętowe:
OS: Windows XP/Windows Vista/Windows 7/Windows 8
CPU: 800 Mhz
RAM: 256 MB
DirectX: 8.0
Hard Drive: 47 MB


Uwaga! Linki nie zakodowane tylko dla zarejestrowanych użytkowników!

Nie masz konta? Zarejestruj się za darmo!
----------------
Links are not encoded only for registered users only! Plese login or register!

Uwaga! Linki nie zakodowane tylko dla zarejestrowanych użytkowników!

Nie masz konta? Zarejestruj się za darmo!
----------------
Links are not encoded only for registered users only! Plese login or register!Spodobało się, kliknij w baner.

King Oddball (2013) ENG

Informacje

Jeżeli chcesz skomentować artykuł musisz być zarejestrowany na stronie.