EXSite.pl - Portal ze wszystkim Mamy tutaj wszystko

NIE MASZ JESZCZE KONTA? ZAREJESTRUJ SIĘ ZA DARMO!   
Przypomnij hasło X

Protest przeciwko podpisaniu ACTA (2012) ONLINE

Dodał: Starbuck 24 Styczeń 2012 23:08





Protest przeciwko podpisaniu ACTA (2012) ONLINE



"Na ulicy Jasnej w Warszawie pod siedzibą Parlamentu Europejskiego odbyłsię protest przeciwko podpisaniu ACTA. Przyszło - według szacunków służb mundurowych - ponad tysiąc osób. "Kto nie skacze, broni ACTA, ho ho ho" - krzyczeli. Manifestacja trwała ponad dwie godziny. Podobne manifestacje odbyły się we Wrocławiu i we Włocławku. . "
Następne manifestacje i protesty również jutro .



Protest przeciwko podpisaniu ACTA (2012) ONLINE
Protest przeciwko podpisaniu ACTA (2012) ONLINE
Protest przeciwko podpisaniu ACTA (2012) ONLINE




Protest przeciwko podpisaniu ACTA (2012) ONLINE



http://www.popler.tv/Ratte84#39090




Zobacz inne moje newsy na EXSite.pl

Użytkownik VIP

konradkjkjUżytkownik

#1 | Dodany: 24 Styczeń 2012 23:12

No litości, chociaż nie bluzgajcie jak żule spod monopola! / GH.
Użytkownik VIP

artur_1979_ziomUżytkownik

#2 | Dodany: 24 Styczeń 2012 23:13

No litości, chociaż nie bluzgajcie jak żule spod monopola! / GH.
Użytkownik VIP

Brad18Użytkownik

#3 | Dodany: 24 Styczeń 2012 23:15

Ale cię fetysze kręcą tongue
Użytkownik VIP

cziwo.74Użytkownik

#4 | Dodany: 24 Styczeń 2012 23:15

taniec brawo
Użytkownik VIP

sirchudyUżytkownik

#5 | Dodany: 24 Styczeń 2012 23:16

Przepraszam bo na nich głosowałem , teraz mi wstyd jeszcze raz przepraszam
Użytkownik VIP

Bilu.VIP

#6 | Dodany: 24 Styczeń 2012 23:18

ACTA To biznes teraz mały błąd w internecie który złamie prawo autorskie ACTA nałoży na ciebie karę grzywną i na 100% polska podpisze ACTA bo tu są duże pieniądze a ludność czyli my Polacy się nie liczymy
Użytkownik VIP

StarbuckUżytkownik

#7 | Dodany: 24 Styczeń 2012 23:19

Cytat: sirchudy
Przepraszam bo na nich głosowałem , teraz mi wstyd jeszcze raz przepraszam



Wybaczamy wink

Użytkownik VIP

EwasuwUżytkownik

#8 | Dodany: 24 Styczeń 2012 23:32

A ja idę jutro o 18 pod Urząd Wojewódzki we Wrocławiu.
I wszystkich Wrocławiaków też zapraszam.
Niech zobaczą że internauci to żywi ludzie którzy mogą nie tylko pisać petycje.
Użytkownik VIP

first_personVIP Uploader

#9 | Dodany: 24 Styczeń 2012 23:35

Cytat: sirchudy
Przepraszam bo na nich głosowałem , teraz mi wstyd jeszcze raz przepraszam

Co za różnica PIS , PO ? Obaj w Europarlamencie byli za ACTA. W PIS hipokryzja, nagle po odezwie internautów "są przeciw". Z tego co kojarzę, jedynie SLD od samego początku był przeciw.
Użytkownik VIP

first_personVIP Uploader

#11 | Dodany: 24 Styczeń 2012 23:41

Starbuck,
na WJ piszą ze to FAKE

SAMI ANONIMOWI NE TWITERZE DALI PRZECA

FYI - We have NO affiliation with this site, and by the looks of it, this is a SCAM - http://anonyupload.com/".
Użytkownik VIP

godheavenUżytkownik

#12 | Dodany: 24 Styczeń 2012 23:45

Jednak się odcięli od tego fellow
Użytkownik VIP

amh91VIP

#13 | Dodany: 24 Styczeń 2012 23:46

lol
.

Audycje - DJ HIT - 18.05.2012 - Hot Hits

Gorąco Polecam ! - Zippyshare.com


.
Użytkownik VIP

EwasuwUżytkownik

#14 | Dodany: 24 Styczeń 2012 23:48

first_person,
Z tego co kojarzę, jedynie SLD od samego początku był przeciw.

Wiedzą że to bonus dla władzy a że nie mają szans na jej objęcie to byli przeciw.
Władzy łatwiej walczyć z opozycją którą SLD jeszcze długo będzie.

Starbuck
To chyba trzeba w dzie? zrobić, na noc faxa wyłączają.
Wysyłka faksu zako?czyła się błędem: Połączenie nieodebrane.
Użytkownik VIP

boba15Użytkownik

#15 | Dodany: 25 Styczeń 2012 00:00

No litości, chociaż nie bluzgajcie jak żule spod monopola! / GH.
Użytkownik VIP

tomalakJarUżytkownik

#16 | Dodany: 25 Styczeń 2012 00:04

Nie dla ACTA !!! cholerny rząd z nikim się nie liczy niech się posrają dziady

STOP ACTA !!!!!
ok
Użytkownik VIP

donweneUżytkownik

#17 | Dodany: 25 Styczeń 2012 00:06


first_person,

http://nowaprawica.org.pl/

http://nowaprawica.org.pl/home/item/protesty-przeciwko-podpisaniu-acta

To źle kojarzysz!

Nie głosujcie na bande czworga PO PIS SLD PSL!

NOWA PRAWICA NOWA PRAWICA!
Użytkownik VIP

first_personVIP Uploader

#18 | Dodany: 25 Styczeń 2012 00:24

Ewasuw,
Najgorsze w całej fecie z ACTA jest podział polityczny. Wyraznie go widać, a nikt bez winy nie jest. Politycy potrafią klocic sie miesiacami o krzyz w sejmie () A o takich waznych sprawach jak ACTA jakoś nie bardzo debaty, polemiki widziałem. Widocznie dla nich to nie jest zbyt ważne.
Cytat: donwene
http://nowaprawica.org.pl/home/item/protesty-przeciwko-podpisaniu-acta

Ale czemu po fakcie? Jak w Euro Parlamencie project był w obiegu, każdy siedział cicho, oprócz SLD. Problem ze wtedy sie z nich smieli, mi do smiechu nie bylo. Widocznie nie kazdy zdawal sobie sprawe co go czeka w 2012 r.

Jak już mleko rozlane, krzyki :)
Użytkownik VIP

pawel13022VIP

#19 | Dodany: 25 Styczeń 2012 00:50

Tylko że to my jesteśmy POLSKA a nie ci xxxxxxx.... "Jeszcze zobacza na co mnie stac"


No litości, chociaż nie bluzgajcie jak żule spod monopola! / GH.
Użytkownik VIP

StarbuckUżytkownik

#21 | Dodany: 25 Styczeń 2012 01:02

No litości, chociaż nie bluzgajcie jak żule spod monopola! / GH.


Ghunter , a ty musisz czytac wszystkie komenty i pilnowac czy nie ma przeklenstw ? To wpółczuje , zwłaszcza ze od kilku dni mamy lawine komentarzy wink

Użytkownik VIP

Max54Użytkownik

#22 | Dodany: 25 Styczeń 2012 01:03

Osobiście uważam ,że jesteśmy świadkami ko?ca pewnej ery,ery internetu jakiego zawsze chcieliśmy mieć,jakiego sami zbudowaliśmy,to był nasz jedyny świat który oferował nam wszystko to do czego dążyliśmy,aż pewnego dnia niczym domino ktoś nieudolny to narusza i wszystko się kładzie po kolei.
Użytkownik VIP

boldiumUżytkownik

#23 | Dodany: 25 Styczeń 2012 01:24

Moze nnie jestem moderatorem tej strony czyuploaderem ale siciagam tutat nie jedno od ponad 3 lat
te paszczaki z ACTA chca nas zablokowac z tego co tu wyczytalem a dla nich to jest biznes ciebie zlapia i wpieprza ci kare taka ze sie nie pozbierasz a jak masz jeszcze lewy system to jeszcze gorzej bedzieale jeszcze nie wiadomo czy ustawa przejdzie bo jesli przejdzie to takie piekno jak warez zniknie i wszystkie strony beda zablokowane
Użytkownik VIP

first_personVIP Uploader

#24 | Dodany: 25 Styczeń 2012 01:33

Kim Dotcom z MU niezle sie dorobil :]
http://youtu.be/-QLGQtEnPy0

Piszą ludzie ze MEGAUPLOAD nie zostali zamknieci za piratctwo tylko za malwersacje finansowe, tak jak Al Capone zamkniety był za podatki.
Użytkownik VIP

AGrEST.Użytkownik

#26 | Dodany: 25 Styczeń 2012 08:54

Starbuck ok
http://youtu.be/KrVC5dm5fFc

http://youtu.be/gCYcHz2k5x0
Użytkownik VIP

barcinUżytkownik

#27 | Dodany: 25 Styczeń 2012 09:12

Cytat: mody80
Cytat: navari
http://j.gs/YK6

Darmowe Konta Premium + Steam




Ty buraku po co się udzielasz z darmowymi kontami jak hostingi nas mają w dupie i kasują konta sam straciłem xxx $ i co a współczuje tym co udostępniali swoją twórczość i dostali tzw. WYPIERDALAĆ!!!


Sam jesteś burak, cham i hipokryta ! Współczuj ludziom którzy tworzą gry i tracą na piractwie miliony, przez co kolejne lepsze produkcje/firmy są zamykane. A nie ludziom którzy wystawiają nieswoje gry/filmy a potem marudzą że nie zarabiają na tym. Bo nie ma to jak zarobić na złodziejstwie.
Zastanawiam się ogólnie czy wy jesteście przeciw ACTA tylko dlatego że już piratów nie pościągacie ? Czy dlatego że CENZURE nam wprowadzą ?
Użytkownik VIP

rx2w2Użytkownik

#28 | Dodany: 25 Styczeń 2012 09:43

Wysłane am ok
Użytkownik VIP

maaaniek2VIP

#29 | Dodany: 25 Styczeń 2012 10:08

barcin,
Wiesz...jak ktos traci miliony to widać że ma co tracić..a przeciętnego Kowalskiego w dzisiejszych czasach na oryginały niestety nie stać..

Powiedz te żale dystrybutorom bo to dzięki nim jest ten bajzel.. To oni winduja taaaaakie ceny za mulimedia , narzuty że ludzi na to nie stać i pobieraja z netu... Ceny były by nizsze to i więcej ludzi by kupował oryginały a nie kombinowało z crackami i pierdołami - jesli chodzi o gry...


ACTA, to nie tylko walka z piractwem, zapoznaj się o potem pisz, bo widać jak na dłoni że nie znasz tego ... Jak lubisz mieć zawiązane usta to już Twoja sprawa..Co do złodziejstwa, okradania autorów, artystów to wiedz bogaty człowieku którego na wszystko widać stać, że największymi złodziejami są dystrybutorzy i pośrednicy a nie piraci.. Z płyty np CD artysta ma naprawdę niewiele za to kosztuje ona kilkukrotność tego, co powinna kosztować uwzględniając oczywiście wszystkie opłaty i koszta.. Pradziwym artystom ba! nawet gwiazdam Hollywood ! piractwo nie przeszkadza a w większosci muzykom dało wybicie się i promocje!

U własciciela Megaupload częstymi goścmi byli światowi artyści którzy doskonale wiedzieli czym się Kim Dotcom zajmuje...

więc nie chrza? o złodziejstwie bo ci pseudoartyści którzy najwięcej krzyczą, to bardzo duzo własnie na ACTA stracą.
Kupowac będą ich płyty tylko tacy ja Ty a tych jest zdecydowana mniejszość. Nie będą promowani i znani w internecie bo przecież nie będzie można i oni sobie tego nie życzą ..Los...nie ciekawy :)
Użytkownik VIP

cinek3883Użytkownik

#30 | Dodany: 25 Styczeń 2012 10:41

czas oddac swoj glos i dolozyc cegielke! STOP ACTA!

http://referendum-acta.interia.pl/referendum
Użytkownik VIP

rx2w2Użytkownik

#31 | Dodany: 25 Styczeń 2012 10:49

Za Internet się płaci, co miesiąc, jeśli by był za darmo nie miał bym nic przeciwko tym ustawom, bo bym sobie dokupował różne usługi i inne, ale w tym kraju nie dość, że się za Internet płaci, jak za woły to i tak ma się ograniczenia pakietów z marnym łączem, lub Neostradę bez ogranicze? z marnym kablem i co i tak nie pozwala poszaleć i płaci się worami. A zarobki zamiast w górę to w dół. A za oryginalny też nie za tanio, Trzeba być posłem żeby na to zarobić. A żyć też trzeba tylko co to za życie gdzie po zapłaceniu podatków zostaje stówa na życie od 1 do 1 paranoja.
Kto ma kasę niech sobie kupuje.

http://www.wykop.pl/link/1019115/sopa-jest-juz-pierwsze-oskarzenie-o-korupcje-eng/

Korupcja za tym stoi z ACTA pewnie to samo będzie.
Użytkownik VIP

maaaniek2VIP

#32 | Dodany: 25 Styczeń 2012 10:55

rx2w2,
I BRAVO!!!! ok Niech wyjdzie to, o czym wszyscy wiedzieli ..ze i nasze Tuski też w łape wzięli...Już pisałem o tym i wczoraj i wcześniej..Bo to niemozliwe by tak zacięcie bronic tak utajonych do samego ko?ca i tak anty-demokratycznych ustaw!
Za tym stoi wielka kasa która dygnitarze dostali od mega-korporacji... jak nie wiadomo o co chodzi..to zawsze o kasę chodzi i tyle..
Użytkownik VIP

pawel86ckUżytkownik

#33 | Dodany: 25 Styczeń 2012 11:01

http://www.youtube.com/watch?v=gb3HVB_Ej8k

Najlepszy komentarz jaki można dodać do całej tej sprawy jest w tym filmie.
Ogólnie polecam jeszcze audycje Alexa Jonesa, o takich sprawach się tam od dawna mówi. Wejdzie ACTA to człowiek zostanie z informacjami udzielanymi jedynie przez serwisy i media kontrolowane przez media. Jak widzę ten komentarz barcina to tylko potwierdza to wypowiedz jednego polityka który był u Alexa J., mówił w tym desenie, że ludzie są dziś już tak zmanipulowani przez elitę że nawet gdy odbiera się im prawa to ci jeszcze podziękują rządowi, dzieje się tak gdyż ci sami ludzie stwarzają problem a potem rozwiązanie, które zawsze ma jednak czarną agendę.
Użytkownik VIP

barcinUżytkownik

#34 | Dodany: 25 Styczeń 2012 11:37

Maaaniek2 - 1) dobrze wiem o co tu chodzi. Jestem przeciwko ACTA, PIPA, SOPA i innym zgreźliwym ustawą. Ide na protest, działam a nie (jak większość) marudzę, albo wystawiam tylko obrazki z demotów czy innych kwejków.
2) Nie używaj określe? opisujących mnie, jak nie znasz.
3) Jak ktoś kiedyś powiedział, gry to przyjemność, jak Cię nie stać na wafelka to lepiej go ukraść, prawda ?
4) Słyszałeś kolego kiedyś o steam ? Wiesz jakie tam mają gigantyczne promocje ? Albo po co kupować ferrari kiedy Cię na benzyne i inne płyny niestać ?
5) co do dystrybutorów, to dobrze wiem jak to działa, miałem okazje się przekona, i dobrze widziałem jakie złodziejstwo tam jest.
6)Co do cen gier, Gry w biedronce (bardzo dobre) 9.99, tesco/steam (GIGANTYCZNE promocje, gry na kilkadziesiat godzin za 15 zł...)
7. Polecam felietony Kazika Staszewskiego (niepiosenki) pierwsze strony, zobaczysz jak to jest jak ktoś cię ookrada i nie masz pieniędzy nawet na to, by sowje dzieci wyżywić.
8) Pracujesz mistrzu czy się uczysz ? Jakby to było jak za Twoją ciężką prace pieniędzy Ci nie wypłacono ? Byłem jedną z tych osób i dobrze wiem jakie to uczucie być okradanym.. Bądź fair wobec innych a inni będą fair wobec Ciebie - koniec piesni (:
9) Za Swoje cholernie cięzko zarobione pieniądze kupuje sobie gry etc.. Odmawiam piwa kupuje "coś" innego
10) życie boli, a ignorancja wśród społecze?stwa rośnie. I akurat nie upuje płyt tych co najgłośniej krzyczą (:
11) Mi osobiście, piractwo służy jako wersja demo, spodoba się ? kupuje i wspieram by wyszła kolejna cześć. Ssie to ssie, usuwam i kij

Pozdro

rx2w2, +1 !

I btw, ogólnie wyżej wymieniam opinie na temat piractwa a nie acta,
Acta ssie i już.
Użytkownik VIP

gurek14Użytkownik

#35 | Dodany: 25 Styczeń 2012 11:49

Hmmm czy aby J nie jest w złą stronę napisane na pierwszym foto?? :D
Użytkownik VIP

rx2w2Użytkownik

#36 | Dodany: 25 Styczeń 2012 12:06

barcin
"Nie używaj określe? opisujących mnie, jak nie znasz."
kupuję oryginały od nie dawna bo zacząłem pracować i stać mnie na to na razie. Może nie na 50 na miesiąc a na 1 lub 2 jak najbardziej, ale wiesz kupując grę nie wiesz czy pójdzie na sprzęcie który masz są gry i są parametry które nie do ko?ca się zgadzają, z tym co dany komp może, a dema są tak robione że idą na kompie, a pełna gra już nie koniecznie (gothic4, gdybym kupił to bym wyrzucił pieniądze bo na rozbudowę kompa na razie mnie nie stać demo poszło ładnie, a gra już nie pozostałe części kompletuję powoli bo lubię tą grę Rizena też mam w originale bo poszedł mi piraty). Po za tym teraz to całe ACTA będzie blokowało nie do ko?ca sprzyjające wypowiedzi w necie wyszukiwanie stron też będzie banowane. Co do filmów jeśli mnie się spodoba i jest dostępny w przyzwoitej cenie to jak najbardziej takowy zakupuję lub idę do kina.

barcin
"9) Za Swoje cholernie cięzko zarobione pieniądze kupuje sobie gry etc.. Odmawiam piwa kupuje "coś" innego"

A próbowałeś sobie odmówić chleba???? Żeby kupić grę????
Użytkownik VIP

DarcknatUżytkownik

#37 | Dodany: 25 Styczeń 2012 12:34

Pomijając wszystkie inne aspekty, zastanawiam się, tak na chłopski rozum, jaki Polska, ze swoją rachityczną branżą rozrywkową, ma mieć w tym wszystkim interes. Przecież te zapisy służą jedynie ameryka?skim i japo?skim gigantom. Nikt chyba nie uważa, że polscy artyści, są masowo nielegalnie kopiowani w USA lub Japonii. W swej naiwności ośmielam się twierdzić, że jakakolwiek umowa powinna przynosić równorzędne korzyści obu stroną, a nie tylko jednej.
Użytkownik VIP

rx2w2Użytkownik

#38 | Dodany: 25 Styczeń 2012 13:09

mody80

Dobrze powiedziane ok
Użytkownik VIP

HOOLIMANVIP

#39 | Dodany: 25 Styczeń 2012 14:22

Posiedzenie trzech komisji w sprawie ACTA, relacja wideo NA ŻYWO

http://www.tvn24.pl/516111,live.html
Użytkownik VIP

Dobry_UploaderUżytkownik

#40 | Dodany: 25 Styczeń 2012 15:39

KOPIUJ I WKLEJ - - - - - REFERENDUM WS ACTA! PRAWO KONSTYTUCYJNE. REFERENDUM gwarantuje ustawa z dnia 14 marca 2003 r. o referendum ogólnokrajowym (Dz.U. z 2003 r. Nr 57, poz. 507). Rozdział 8, Art. 63. 1. Sejm może postanowić o poddaniu określonej sprawy pod REFERENDUM z INICJATYWY OBYWATELI, którzy dla swojego wniosku uzyskają poparcie co najmniej 500 000 osób mających prawo udziału w referendum. A więc zbieramy podpisy pod referendum. To MY zadecydujemy o ACTA a nie rząd. WKLEJAJCIE TO GDZIE SI? DA, KAŻDY MA USŁYSZEĆ O REFERENDUM ws ACTA. REFERENDUM. Jest nas juz ponad pół miliona. PODAJ DALEJ... PODPISY SĄ JUŻ ZBIERANE. NIE WIERZCIE W TO, ŻE JUŻ JEST ZA PÓŹNO. DO 2013 r W KAŻDEJ CHWILI MOŻEMY TO WI?KSZOśCIĄ GŁOSÓW ODRZUCIĆ.
Użytkownik VIP

HOOLIMANVIP

#41 | Dodany: 25 Styczeń 2012 15:56

Zobaczcie wycinek wideo z wczorajszych wiadomości w TVN dotyczący tego co nam grozi za to co robimy w sieci, szczególnie polecam osobą mającym rangę UPLOADER i SUPER UPLOADER, bo tam pokazują jakie pobudki czekają nas nad ranem hehe... lol

http://www.tvn24.pl/0,1732237,0,1,hakerzy-my-nie-spimy,wiadomosc.html
Użytkownik VIP

UruK21VIP

#42 | Dodany: 25 Styczeń 2012 16:39

HOOLIMAN, Pobudka z klasą ok
Użytkownik VIP

artur511Użytkownik

#43 | Dodany: 25 Styczeń 2012 16:46

Jak coś to zrywam umowę z dostawcą internetu :)
Ściągam bo mnie nie sta? ...
Użytkownik VIP

dendaSuper Uploader

#44 | Dodany: 25 Styczeń 2012 17:10

http://www.rmf24.pl/fakty/polska/news-protest-song-przeciwko-acta-posluchaj,nId,431006?utm_source=facebook&utm_medium=feed&utm_campaign=FacebookHN
Link nie działa? PW!
Użytkownik VIP

Download KillerUploader

#45 | Dodany: 25 Styczeń 2012 17:19

Ale jaja xD
Zbiorowa histeria!
A gdzie smole?sk? Gdzie kryzys? Gdzie reformy? Gdzie kibice? Gdzie EURO? Gdzie benzyna? Gdzie "zielona wyspa"? Gdzie dobrobyt? Gdzie Lenin? Gdzie....

Wystarczy wam rzucić hasło, aby każdy poczuł się obro?cą konstytucji, swobód obywatelskich, uciśnionych i biednych. Co za ku***ski patos.

Tak na marginesie. Też nie odpowiada mi ta ACTA SRAKTA, ale poziom wypowiedzi oraz styl pozostawiają spory niesmak.
Spragniony anime, mangi i info z Japonii? Klikaj:
Projekt K7 M&A


Moje dotychczasowe publikacje na EXSite
http://exsite.pl/user/Download+Killer/news
Użytkownik VIP

LILILILO VIP Uploader

#46 | Dodany: 25 Styczeń 2012 18:06

do cinek3883, nie wkejajcie żadnych syfów z interii , to ta sama spółka co GW, onety, tvn etc.

Użytkownik VIP

first_personVIP Uploader

#47 | Dodany: 25 Styczeń 2012 18:29

autorem jest Wojciech C, przedruk (przeklej) bez zgody autora

Na temat ACTA myślę tak: ZAGROŻENIE. Należy zwalczać ten akt prawny, należy zwalczać władze, które chcą ACTA wprowadzać. Zwalczać... mało powiedziane! Władze, które wpadają na takie pomysły są niebezpieczne i należy je obalić, bo nawet jeśli dziś powstrzyma się ACTA, to jutro oni wymyślą coś następnego. Już teraz pełno jest kamer w miastach, pełno śledzenia obywatela w internecie, w sklepie, w zbliżeniowej karcie kredytowej, w komórce, w odciskach palców na granicy, w skanerach całego ciała przed wejściem do samolotu, w tych numerach pesel i NIP, które nam nadają, w kolczykowaniu każdej krowy na Twoim polu, w numerowaniu jajek w sklepie, znacznikowaniu każdego telewizora i komputera w fabryce, w montowanych na stale GPSach, które śledzą ruchy Twojego auta zawsze, chcesz, czy nie, w czytnikach do oka, które mają zastępować klucze do drzwi, w identyfikatorach głosu, które mają być "ułatwieniem dla Ciebie", do obsługi "wyłącznie Twojego sprzętu"... Tęczówka, siatkówka, fale muzgowe, odciski palców, pomiary izometryczne głowy, kod kreskowy przypisany do obywatela... ZAGROŻENIE. A zatem władzę, która wprowadza ACTA należy obalić. Dla własnego bezpiecze?stwa. A piractwo w sieci? Z piractwem się nie wygrywa zakazami - z piractwem należy walczyć poprzez wyprzedzanie piratów na zakrętach. Steve Jobs - ten od firmy Apple - wyprzedził piratów, gdy zaczął sprzedawać legalnie piosenki po 99 centów za sztukę. Sko?czyło się nielegalne kopiowanie , bo większość ludzi woli za dolara kupić sobie porządny plik z piosenką, okładką, opisem, niż niepewny od pirata za... no właśnie - za ile piratowi się opłaca, w sytuacji, gdy legalnie można kupić za 99 centów? W podobny sposób należy zwalczać piractwo we wszystkich miejscach - to znaczy, należy legalny towar oferować tanio w dobrej jakości. Pirackiej płyty DVD w USA się już nie kupi. Dlaczego? Bo nie ma klientów. Nie ma chętnych na pirackie kopie. A nie ma dlatego, że można sobie za 9 dolarów miesięcznie wykupić usługę NETFLIX, podłączyć internet do telewizora i oglądać wszystkie filmy świata w ramach tych 9 dolarów miesięcznie. Wykupiłem. Jestem w Polsce - działa, jestem w Meksyku - działa, a teraz jestem w USA na prerii, i też działa - odpalam laptopa, podłączam kabelek do telewizora i oglądam na co mi akurat przyjdzie chęć. Stare programy telewizyjne, stare filmy czarno-białe, najnowsze filmy z kina, wczorajszy mecz futbolowy... co tylko mi się podoba. ACTA wprowadzane dzisiaj jest potrzebne wyłącznie władzy. Dziesięć lat temu jakoś się za to nie brali, a wtedy piractwo było problemem prawdziwym. Dzisiaj już nie jest. I przypomnę Pa?stwu kto to pisze: facet, który żyje ze sprzedaży dzieł w rozumieniu prawa autorskiego, czyli facet, którego wkurza, gdy jest okradany przez internetowych piratów. Okradają mnie i denerwują codziennie. Wywieszają nielegalne wersje moich książek, audycji radiowych, moich programów telewizyjnych, potem kasują za to pieniądze, ale ze mną się nie dzielą - ZŁODZIEJE wartości intelektualnej. Ja z obrotu prawami do moich utworów utrzymuję rodzinę i kilkunastu pracowników, z których większość ma swoje rodziny i dzieci... A zatem pisze to wszystko facet, którego osobiście dotyka problem piractwa w internecie. I z tej mojej pozycji, osoby okradanej, poszkodowanej, piszę, że ACTA jest zagrożeniem większym dla mnie osobiście, niż wszyscy ci piraci. Bo ACTA to ograniczenie wolności osobistej, swobód obywatelskich, to wpieprzenie się władzy w przestrze?, gdzie władzy być nie powinno. A ponieważ władza raczej nie zrezygnuje sama, to trzeba jej pomóc - OBALIĆ. Nawet lewacy zaczynają się orientować, że Tuski to zagrożenie. Nawet lewacy zaczynają się orientować, że wrogiem nie jesteśmy my katole, narodowcy, homofoby, tylko władza. Z lewakiem mogę żyć na jednym osiedlu; nie lubię go, nie cenię jego poglądów ani stylu życia i tu się ko?czy konflikt. Wojna między nami zaczyna się dopiero wtedy, gdy ponad nami pojawia się władza. To władza napuszcza ludzi na siebie. To władza jest inżynierem konfliktów. To władza wydaje zezwolenia na dwie manify na tej samej ulicy o tej samej porze. To władza jednym wydaje licencję na nadawanie, a innym nie daje. To władza ustawia starych ludzi w kolejkach do aptek. To władza zabrania Ci zatrudniać tanią ukrai?ską sprzątaczkę. To władza każe Ci zapłacić cło za komputer, który chcesz sobie sprowadzić z USA. To władza za twoje pieniądze zamawia autostradę u Chi?czyków, ale jednocześnie ta sama władza nigdy w życiu nie kupiłaby swojej własnej córce chi?skiego samochodu, ani chi?skiej liny alpinistycznej, ani niczego, od czego zależy bezpiecze?stwo i zdrowie. To władza produkuje dziesiątki tysięcy magistrów i zapewnia im zero miejsc pracy. To władza obiecuje Ci konkretne rzeczy w exposee premiera, a potem nigdy nie rozlicza się z ich wykonania. Obudziłeś się lewaku, lemingu, czy kim tam chcesz być? Widzisz już, gdzie jest Twój wróg? To nie ja, nie Jarosław, nie Dyrektor - my mamy po prostu radykalnie odmienne poglądy w większości spraw. A wrogiem Twoim, moim, naszym jest ta władza. I nawet nie proszę Cię byś mi ją pomógł obalić - po prostu obalaj ją sam ze swojej strony, a ja z mojej. Będę wdzięczny, jeśli ktoś popchnie tę władzę w tym samym czasie, gdy ja popycham. Zacznie się kiwać, raz w lewo, raz w prawo i w ko?cu runie w cholerę. wc
Użytkownik VIP

antyburakUżytkownik

#48 | Dodany: 25 Styczeń 2012 18:33

barcin
Weź się chłopie opanuj. Jak nie widzisz różnicy pomiędzy kradzieżą wafelka w sklepie a skopiowaniem pliku, to bardzo mi przykro za ciebie. Kradzież to narażenie kogoś na stratę finansową, a w tym przypadku nie ma o tym mowy. Dlaczego? Bo ja nie kupuję i nie będę kupował oryginałów, czy to gier czy filmów. Albo pobiorę ten film i obejrzę go wcześniej, albo zaczekam do premiery w telewizji. Tak czy inaczej nie zmieni to kondycji finansowej danego twórcy czy korporacji. Nie ma więc żadnej straty dla nikogo i nie ma mowy o kradzieży.

Skoro jednak TY kupujesz oryginały, to co TUTAJ robisz? Czyżbyś od czasu do czasu oprócz kupowania oryginałów pobierał jakiś nielegalny pliczek? Jeżeli tak, to znaczy, że okradasz korporacje i twórców, bo gdybyś go nie pobrał, to byś go kupił (w przeciwie?stwie do mnie). I w takim przypadku korporacja zarabia przez ciebie mniej. Powiem wprost - wyzywasz innych od złodzei a to ty nim jesteś, co właśnie udowodniłem. I nie pie... mi tu, że jesteś taki czysty i nie masz ani jednego nielegalnego pliku na swoim komputerze, bo nikt ci w to nie uwierzy. Zamknij więc japę i zapisz się do Parady Oszustów, bo tam się tylko nadajesz ty chory filozofie z Koziej Wólki (z góry przepraszam Koziom Wólkę).
Użytkownik VIP

prycyl3Użytkownik

#49 | Dodany: 25 Styczeń 2012 18:46

ACTA w Polsce co to naprawdę oznacza?

W Internecie dużo się o ACTA pisze i mówi, ale bardzo trudno jest oddzielić czyste spekulacje od informacji opartych na faktach i rzeczowych analiz. O pomoc w przygotowaniu tego tekstu poprosiłem znajomego prawnika i osobę żywo zainteresowaną przetasowaniami w ... rozwi? całośćochronie praw autorskich, Adama Szymona Tułeckiego.

Skąd wiemy o ACTA?
świat dowiedział się o projekcie nowego traktatu w 2008 roku za pośrednictwem Wikileaks. Ujawniony został wtedy zapis tajnych negocjacji międzyrządowych (toczących się między rządami USA, Japonii, Australii,Kanady, Meksyku, Maroka, Nowej Zelandii, Korei Południowej, Singapuru, Szwajcarii oraz Unii Europejskiej) nad nową umową mającą regulować standardy ochrony przed obrotem towarami podrobionymi.

ACTA powstawała w tajemnicy przed opinią publiczną, we współpracy z ameryka?ską branżą rozrywkową
Negocjacje i treść wszelkich ustale? trzymano w ścisłej tajemnicy przed opinią publiczną. Co symptomatyczne, jedynymi podmiotami pozarządowymi, które miały dostęp do stołu negocjacyjnego byli przedstawiciele lobby przemysłu rozrywkowego USA. Negocjacje toczyły się więc z zupełnym pominięciem opinii publicznej. Takie niedemokratyczne postępowanie powinno budzić zasadniczy sprzeciw i niepokój.

Po co stworzono ACTA?
Celem ACTA jest wprowadzenie minimalnego poziomu ochrony dla praw własności intelektualnej we wszystkich pa?stwach-sygnatariuszach. Dotychczas międy poszczególnymi pa?stwami występowały pewne różnice co do roszcze? przysługujących uprawnionemu z tytułu naruszenia jego praw własności intelektualnej. Teraz każdy, którego prawa zostały naruszone przynajmniej w teorii będzie mógł dochodzić narusze? na podobnych zasadach we wszystkich pa?stwach które przystąpiły do ACTA. Pomimo, że zawarte w nazwie traktatu słowo Counterfeit sugerowałoby zamiar skupienia się negocjujących na zagadnieniach związanych ze zwalczaniem porabiania znaków towarowych (np. na odzieży), traktat ostatecznie obejmuje swoim zakresem inne prawa własności intelektualnej w szczególności prawo autorskie.

To szczytna idea, jednak ten nowy standard w niektórych aspektach wyraźnie zwiększa uprawnienia posiadacza praw własności intelektualnej. Spowodowane jest to wpływem, jaki na kształt traktatu wywarły Stany Zjednoczone, które chciały wzmocnić pozycję swojego przemysłu rozrywkowego, stanowiącego zasadniczą część ich gospodarki, co uczyniły m.in. stosując w traktacie rozwiązania znane swojemu systemowi prawnemu (dotychczas odrzucane np. na terenie UE).

Obserwując proces negocjacyjny (na tyle, na ile było to oczywiście możliwe) nie sposób było uciec od wrażenia, że początkowy zamysł obejmował znacznie dalej idące zmiany. W początkowych wersjach traktatu, które wyciekły do mediów, znajdowały się m.in. zapisy zobowiązujące sygnatariuszy do wprowadzania mechanizmów odcinania od złączy internetowych użytkowników naruszających prawa autorskie. Miało się to odbywać zgodnie z zasadą three strikes and youre out, obowiązującej już np. we Francji. Rosnąca presja opinii publicznej sprawiła, że część tych zapisów usunięto z ostatecznej wersji umowy (w tym zobowiązanie do wprowadzenia three strikes and youre out).

Część przedstawicieli rządów, które negocjowały ACTA, twierdzi że w związku z traktatem nie wprowadza żadnych istotnych zmian do ich wewnętrznej legislacji. Tak jest m.in w UE czy w Polsce (o tym, że zmiany te jednak występują w dalszej części artykułu).
Po co więc podpisywać umowę, która miałaby nic nie zmieniać?

Jak wskazuje część ekspertów, ACTA służyć ma skonsolidowaniu standardu ochrony praw własności intelektualnej w pa?stwach rozwiniętych, po to, ażeby następnie eksportować ów standard za pomocą presji politycznej i ekonomicznej do pozostałych krajów, w tym tych rozwijających się.

Objawem takiej presji w wykonaniu rządu USA jest m.in. Special 301 Report (tworzony przez Office of the United States Trade Representative (USTR), zawierający listę krajów, w których zdaniem rządu USA ochrona praw własności intelektualnej jest zbyt słaba), czy wpływ jaki USA wywarło na wprowadzone właśnie w Hiszpanii tzw. Ley Sinde.

Co ciekawe, pomimo tego, że USA było jednym z inicjatorów podjęcia negocjacji nad traktatem, jednocześnie w sposób zdecydowany wpływając na jego kształt i zabiegając o tajność negocjacji, zamierzają traktować ACTA jedynie jako memoranum of understanding, nie zaś jako wiążący je traktat międzynarodowy.

Czym się różni ACTA od SOPA?

Zasadnicza różnica między tymi dwoma aktami polega na tym, że SOPA jest regulacją wewnętrzną Stanów Zjednoczonych, natomiast ACTA jest traktatem międzynarodowym. Nie znaczy to jednak, że SOPA nie dotyczy krajów takich jak Polska!

SOPA

Głównym celem SOPA jest umożliwienie w ramach ameryka?skiego systemu prawnego możliwości dla posiadaczy praw własności intelektualnej dochodzenia swoich praw wobec podmiotów je naruszających w Internecie, także za pomocą stron umiejscowionych poza granicami USA.

Twój dostawca usług internetowych może odłączyć Ci dostęp do Internetu. Z Twojej strony mogą zniknać reklamy, a użytkownicy mogą zostać odcięci od Twojego systemu płatności.

Dzięki SOPA, możliwe jest wywieranie pośredniego wpływu na zagraniczne podmioty poprzez podmioty znajdujące się w USA. Na przykład: RIAA byłąby w stanie wywrzeć presję na PayPalu bądź dostawcach usług serwerowych, żeby ci przestali obsługiwać polską stronę oferującą nielegalną treść. Innym przykładem jest kontakt z dostawcą usług reklamowych (np. Google AdSense), by ten zerwał umowę z wskazanym podmiotem.

ACTA
ACTA służy unifikacji standardu ochrony praw własności intelektualnej w wielu różnych jurysdykcjach. Podczas gdy SOPA dotyczy działa? podejmowanych w ramach ameryka?skiego systemu prawnego, ACTA reguluje kwestie dochodzenia roszcze? wewnątrz poszczególnych pa?stw, które do niej przystąpiły, rzecz jasna także przez podmioty zagraniczne. Taka możliwość istniała także i wcześniej, jednak teraz będzie to prostsze.

Oba akty działają niezależnie od siebie: jeden podmiot mógłby być więc jednocześnie pozywany na zasadach przewidzianych ACTA w swoim kraju pochodzenia oraz odcięty od Internetu w imię SOPA/PIPA na podstawie działa? w USA.

Jakie są zagrożenia dla innowacji w sieci?
Jak wskazują liczne raporty organizacji pozarządowych oraz grup ekspertów, ACTA może wprowadzać rozwiązania groźne zarówno dla podmiotów prowadzących działalność gospodarczą w internecie, jak i dla jego użytkowników.

Monitorowanie użytkowników
Przede wszystkim, ACTA może zdaniem wielu organizacji pozarządowych wymusić na dostawcach usług internetowych oraz podmiotach świadczących usługi w internecie stałe monitorowanie działa? swoich klientów. Obowiązek taki był dotychczas konsekwentnie odrzucany przez prawo na terenie Unii Europejskiej, w tym przez orzecznictwo Europejskiego Trybunału Sprawiedliwości.

Twój blog będzie przeszukiwany pod kątem nielegalnych treści.
Takie działania są nie tylko niebywale kosztowne, co utrudni operowanie na rynku nowym lub mniejszym podmiotom, ale także jak twierdzi większość ekspertów zgoła niemożliwe. Takie rozwiązanie szkodzi innowacyjności, zwiększając w sposób znaczny koszty prowadzenia działalności gospodarczej w Internecie. Takie działania ingerują również w sposób bardzo istotny w prywatność użytkowników.

ACTA może też rozszerzyć zakres, w którym dostawca usług musi udostępniać dane osobe swoich użytkowników na żądanie podmiotów, których prawa własności intelektualnej są łamane.

Jeśli wykorzystasz w filmiku na YouTube muzykę dużej wytwórni, YouTube może być zobowiązany ujawnić Twoje dane osobowe przed tą wytwórnią.


Procedura usuwania nielegalnych treści
ACTA nie zawiera żadnej wzmianki dla stosowanego obecnie powszechnie systemu ochrony interesów dostawców usług w internecie tzw. notice and takedown.

ACTA wymusi bardziej rygorystyczne podejście do treści tworzonej przez użytkowników
System ten obowiązuje także i w Polsce na podstawie ustawy o świadczeniu usług drogą elektroniczną. Stanowi racjonalne wyważenie interesów dostawca usług nie odpowiada za niele
Użytkownik VIP

RMK_99Użytkownik

#50 | Dodany: 25 Styczeń 2012 18:51

Ja nie popieram ACTA ale Tusk dziś zezwolił aby ambasador polski podpisał ACTA więc jest pozamiatane. Dodatkowo jakiś minister wypowiadał się że nawet jak Polska nie podpisze ACTA to i tak UE złoży podpis a my jesteśmy członkami UE więc i tak ACTA będzie obowiązywać w Polsce. A ludzie mówili aby nie głosować na PO i PiS a debile głosowali.

Ciekawe " Premier Donald Tusk oświadczył, że nie ugnie się przed szantażem - co w praktyce oznacza, że (pomimo protestów internautów) Polska przystąpi do kontrowersyjnej umowy ACTA... "
INTEL i7 6700K 4.61GHz / Noctua NH-D15 / MSI Z170-G43+ / G.Skill Ripjaws V DDR4 8GB 3600MHz CL16 / GeForce GTX980 4GB G:1513MHz/\M:8033MHz / SSD 850Evo 250GB + RAID-0 ST1000DM005 x7 + ST7000NV000 / Samsung S27C750 / CORSAIR CS750M / X-Fi Music + T3100 / Windows 7 x64

Informacje