EXSite.pl - Portal ze wszystkim Mamy tutaj wszystko

NIE MASZ JESZCZE KONTA? ZAREJESTRUJ SIĘ ZA DARMO!   
Przypomnij hasło X

Europejski Trybunał Sprawiedliwości zabronił filtrowania treści w internecie

Dodał: xXxMateusz00xXx 19 Luty 2012 13:12


Europejski Trybunał Sprawiedliwości zabronił filtrowania treści w internecie



Możemy odetchnąć ;)




Europejski Trybunał Sprawiedliwości w jednym ze swoich ostatnich orzecze? odnoszących się do zarzutów propagowania piractwa, przez jeden z portali społecznościowych, wydał decyzję nieprzychylną organizacjom "chroniącym" prawa autorskie. Wydane orzeczenie ma również sporą wartość dla tematu umów międzynarodowych ACTA, PIPA i SOPA, do których wspomniana decyzja ma również zastosowanie.

Wspomniany spór toczył się przeciwko jednemu z holenderskich portali społecznościowych - Netlog NV, który zdaniem organizacji SABAM, zrzeszających i reprezentujących artystów muzycznych - propaguje i zachęca do piractwa komputerowego, poprzez umożliwienie swoim użytkownikom korzystania z platformy wymiany plików, która de facto może służyć do wymiany nielegalnych treści.

Decyzją Europejskiego Trybunału Sprawiedliwości (ETS), nie można nakładać na operatorów, właścicieli, administratorów usług internetowych, stron czy dostawców łączy obowiązku filtrowania pojawiających się w ich jurysdykcji treści. Zdaniem ETS wiązałoby się to z ogromnymi kosztami oraz z koniecznością rozpoczęcia niezwykle skompilowanego procesu logistycznego. Zaś samo zmuszenie do nałożenia na sieć filtrów stanowiło by naruszenie prywatności, złamanie zasady wolności słowa i przepływu informacji.

Werdykt Trybunału rzuca również światło na zmiany jakie mogą nastąpić po wprowadzeniu kontrowersyjnych traktatów ACTA, SOPA i PIPA, które mogą wywrzeć konieczność filtrowania treści w internecie. Zdaje się, że zwolennicy ACTA stracili właśnie jeden z ostatnich argumentów, gdyż cenzura i filtrowanie sieci nawet w "dobrej wierze", celem zaniechania narusze?, stanowi sprzeczność z prawem wspólnoty europejskiej.

Użytkownik VIP

fryca88Użytkownik

#1 | Dodany: 19 Luty 2012 13:14

Oby,psa mać ;]
Użytkownik VIP

cziwo.74Użytkownik

#2 | Dodany: 19 Luty 2012 13:18

brawo no..............
Użytkownik VIP

Alek2307Użytkownik

#3 | Dodany: 19 Luty 2012 13:20

ok
Użytkownik VIP

EwasuwUżytkownik

#4 | Dodany: 19 Luty 2012 13:28

No to w Polsce musimy zmienić prawo.

Użytkownik VIP

oburak-odmaUżytkownik

#5 | Dodany: 19 Luty 2012 13:57

Włączyć mi tu zara hotfile ,filesonic i inne i wara cwele./to oczywiście nie było do użytkowników strony - co chyba jasne /.
Użytkownik VIP

krzychu51-81Użytkownik

#6 | Dodany: 19 Luty 2012 14:06

Koniec męki taniec
Użytkownik VIP

kendy23Użytkownik

#7 | Dodany: 19 Luty 2012 14:10

nareszcie w konicu morze bendom jakieś dobre hostingi
Użytkownik VIP

B89VIP Uploader

#8 | Dodany: 19 Luty 2012 14:33

kendy23,
Yhy, słyszałem że FileSonic wróci ;D i MegaUpload FBI przeprosi i znowu wrócą do sieci !
Użytkownik VIP

best123112Użytkownik

#9 | Dodany: 19 Luty 2012 14:35

kendy23,
A ja Ci polecam słownik j.polskiego :)
Użytkownik VIP

ShaQ72Trial Uploader

#10 | Dodany: 19 Luty 2012 14:50

belay
Użytkownik VIP

SokaarVIP

#11 | Dodany: 19 Luty 2012 15:05

POzyjemy zobaczymy
W moich publikacjach znajdziesz:

UFC, Bellator, Strikeforce, WWE Smackdown & RAW, iMPACT Wrestling
Użytkownik VIP

mgrabasUżytkownik

#12 | Dodany: 19 Luty 2012 15:38

http://www.youtube.com/watch?v=kHLSl9He0vU
Użytkownik VIP

laksomUżytkownik

#14 | Dodany: 19 Luty 2012 17:44

Fileserve, Filejungle, Uploadstation już powrócili ok
Użytkownik VIP

Download KillerUploader

#15 | Dodany: 19 Luty 2012 18:44

Wolne żarty, panie i panowie. Ci, który chcą nam się dobrać do dupy zaraz wymyślą okrężną drogę by to zrobić, więc wstrzymajcie fajerwerki.
THEY DIDN'T SAY THE LAST WORD!
Spragniony anime, mangi i info z Japonii? Klikaj:
Projekt K7 M&A


Moje dotychczasowe publikacje na EXSite
http://exsite.pl/user/Download+Killer/news
Użytkownik VIP

moorientesUżytkownik

#16 | Dodany: 19 Luty 2012 18:58

Fileserve, Filejungle, Uploadstation już powrócili


Hotfile tez juz dawno uaktywnil program partnerski (tylko nie dla DL)

A linkow nigdzie nie widac. bo narazie nie ma gdzie wrzucac zeby zarobic

turbobit. hellshare tez juz dal spokoj i nie wyplaca nic :

Teraz mozna wrzucac/przerzucac cos dla rekreacji z torentow zeby fora/warezy nie byly puste lol
Użytkownik VIP

qitaSuper Uploader

#17 | Dodany: 19 Luty 2012 21:24

clubkings, a kto tutaj choć raz wymienił ten Twój ulubiony, chu...wy hosting? Sraczki dostałeś z tym oronem? lol
Pisz na temat albo przesta? spamować. spam
Użytkownik VIP

pispisUżytkownik

#19 | Dodany: 20 Luty 2012 08:18

JAKIS LINK DO POBRANIA - PROSZE NIE ZMUSZAC LUDZI DO REJESTREACJI - WOLNOSC NA ZAWSZE
Użytkownik VIP

sajmon22VIP

#20 | Dodany: 20 Luty 2012 10:45

Cytat: moorientes
hellshare tez juz dal spokoj i nie wyplaca nic :

odp. od hellshare :P
Dzie? dobry,

mogę Pana upewnić, że ta informacja nie jest prawdziwa i wypłaty są nadal realizowane. Podobne informacje są zwykłymi plotkami, które nie są oparte na prawdzie i jedynym wynikem jest panika pomiędzy użytkownikami, która jest niepotrzebna.

W razie pyta?, prosimy o kontakt.

Nie strasz Ludzi ban
Użytkownik VIP

joseph0025VIP Uploader

#21 | Dodany: 20 Luty 2012 14:01


Właśnie hell wypłacił :) , moorientes zachowaj te swoje wiadomości wyssane z palca dla siebie lol .

HD tobie już chyba dawno się do dupy dorwali - cwelu lol

:)
Użytkownik VIP

Download KillerUploader

#22 | Dodany: 20 Luty 2012 14:57

first_person,
LLLLOOOOOLLLLL
Skąd ty masz tyle hajsu?? Naucz mnie, miszczu! xD
Spragniony anime, mangi i info z Japonii? Klikaj:
Projekt K7 M&A


Moje dotychczasowe publikacje na EXSite
http://exsite.pl/user/Download+Killer/news
Użytkownik VIP

StarbuckUżytkownik

#23 | Dodany: 20 Luty 2012 15:01

Cytat: clubkings
Ja tam nie narzekam... Tyle piszecie zlego o Oronie, a tam kasa leci. Acha i plików nie usuwaja... Wy swoje, a ja swoje


Podobno Oron już nie płaci . To prawda ?

Użytkownik VIP

sajmon22VIP

#24 | Dodany: 20 Luty 2012 16:08

Cytat: Download Killer
first_person,
LLLLOOOOOLLLLL
Skąd ty masz tyle hajsu?? Naucz mnie, miszczu! xD

zbierał 3 lata żeby się pochwalic screenem lol
Użytkownik VIP

VIVO9002VIP

#25 | Dodany: 20 Luty 2012 21:08

Cytat: sajmon22
zbierał 3 lata żeby się pochwalic screenem


5 minut w photoshopie lol
Chciałem zmienić świat. Doszedłem jed­nak do wnios­ku, że mogę je­dynie zmienić siebie.
Użytkownik VIP

joseph0025VIP Uploader

#26 | Dodany: 20 Luty 2012 21:29


HD nie ośmieszaj się lol
:)
Użytkownik VIP

maaaniek2VIP

#27 | Dodany: 20 Luty 2012 21:36

HD,
Na tej stronie co podałes jest też:
ściągasz z sieci nielegalne pliki? W każdej chwili możesz dostać list z wezwaniem do zapłaty odszkodowania w wysokości nawet kilkudziesięciu tysięcy złotych.

..więc pomyśl najpierw o sobie wink no chyba że nic nie pobierasz a na EXSite jestes tylko by pisac takie i podobne pierdłoły request

.... a uploaderów zostaw w spokoju, niech cię o nich głowa nie boli, wiekszośc z nas to nie ułomki i trzęsidupy więc Twoje "postrachy" skieruj gdzie indziej...
Użytkownik VIP

savio39VIP

#28 | Dodany: 20 Luty 2012 21:40



Serdecznie zapraszam na najlepszy warez w Polsce.

!!! DARMOWE SERWERY !!!


AMHSite.pl
KLiKAJ śMiAŁO



UPLOAD WSTRZYMANY DO ODWO?ANiA.
WSZELKiE REUPLOADY i UPLOADY NiEMO?LiWE.
Użytkownik VIP

piterO89Użytkownik

#30 | Dodany: 21 Luty 2012 02:26

Ruszyło cos z tymi hostingami czy nadal czarna dupa ?
Ten Jedyny, by rządzi? wszystkimi, ten Jedyny, by wszystkie odnale??
Ten Jedyny, by zebra? je wszystkie i w ciemności zespoli? wi?zami
Użytkownik VIP

Kristofeus123Użytkownik

#31 | Dodany: 21 Luty 2012 07:02

Już 8 marca tego roku, Federalne Biuro śledcze może unieruchomić kilka kluczowych serwerów nazw (DNS), co w efekcie może spowodować zablokowanie Internetu dla milionów użytkowników. Oficjalnie działania te sa wykonywane w trosce o internautów.




Serwery, które znalazły się na celowniku FBI zostały zainstalowane w 2011 roku i miały stanowić linię zabezpieczającą przed działaniem nieprzyjemnego trojana internetowego nazwanego DNSChanger Trojan. DNSChanger może się dostać do komputera niczego nieświadomego użytkownika ko?cowego, co ostatecznie wprowadzi go w tarapaty. Wirus zmienia w zainfekowanym systemie ustawienia DNS powodując dostęp do niechcianych i ewentualnie nawet nielegalnych stron internetowych.



DNSChanger pochodzi prawdopodobnie z Estonii i mógł zainfekować aż pół miliona komputerów w Stanach Zjednoczonych. Tymczasowe serwery miały za zadanie powstrzymanie propagacji trojana poprzez zastąpienie zainfekowanych serwerów ich czystymi surogatami.



Dzięki koordynacji działa? z władzami esto?skimi, którzy aresztowali osoby odpowiedzialne za powstanie złośliwego oprogramowania, FBI skonfigurować tymczasowe serwery, tak, aby dać czas firmom i osobom prywatnym posiadającym DNSChanger w swoich systemach. Jednak to może nie wystarczyć, aby uratować wszystkich dotkniętych problemem.



Po 8 marca 2012 roku, wszystkie komputery nadal zarażone DNSChangerem mogą już nie być w stanie obsłużyć żąda? dostępu do stron internetowych.



Sprawa jest na tyle poważna, że dostrzeżono ja na Kremlu gdzie krąży raport stwierdzający, że USA przygotowuje się do wyłączenia znacznej części Internetu. Rosyjscy eksperci ostrzegają, że to może być preludium do nowej wojny w cyberprzestrzeni, którą względem użytkowników sieci szykują niektóre kraje. Idąc tym torem rozumowania ACTA, SOPA czy PIPA były jednymi z kamieni milowych mających dać możliwość ostatecznego chwycenia za twarz niepokornych stron internetowych i prowadzących je internautów. Całkiem możliwe, że trojan DNSChanger jest wygodnym wytłumaczeniem pogłebienia zamordyzmu w sieci.



Źródła:

http://www.pakalertpress.com/2012/02/15/planned-us-internet-blackout-on-march-8-raises-concerns/?utm_source=feedburner&utm_medium=email&utm_campaign=Feed%3A+pakalert+%28Pak+Alert+Press%29

http://www.spywareguide.com/product_show.php?id=2371

http://www.betabeat.com/2012/02/15/fbi-could-pull-the-plug-on-millions-of-internet-users-march-8/
Użytkownik VIP

rx2w2Użytkownik

#32 | Dodany: 21 Luty 2012 08:38

http://tvp.info/informacje/polska/szybszy-internet-kosztem-prywatnosci/6575449


Co wy na to:

"Dostawcy stacjonarnego internetu ostrzegają, że będą gromadzić dane na temat odwiedzanych przez nas stron. Taki może być skutek wejścia w życie przygotowywanej przez Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji nowelizacji ustawy Prawo telekomunikacyjne, która ma zmusić firmy sprzedające dostęp do internetu, aby zagwarantowały wykupioną prędkość. "

Nawet ACTA nie są potrzebne NIE ACTA tusk wprowadzi co innego i wyjdzie na to samo...


http://edgp.gazetaprawna.pl/index.php?act=mprasa&sub=page&id=60223&start=1

Cóż za pis nie jestem zbytnio (chodź to mniejsze zło), ale oni podsłuchy dawali tam gdzie trzeba w polityków i całe towarzystwo powiązane, ale za PO też nie byłem zdecydowanie, a im nie wystarcza pisowców gonić pogonią nas wszystkich i to w nie długim czasie...
Użytkownik VIP

maaaniek2VIP

#33 | Dodany: 21 Luty 2012 11:49

To przeciez normalne że jeśli się coś ma zrobić bo wzięlo się to za cel i w łapę tez się wzięlo to sie zrobi. Jak nie kijem go to pałką. Więc czy to będzie ACTA czy sraczka czy inna ustawa to jest mało ważne. Ważny jest cel a nie środki.

O tym przeciez że ludzie na piedestałach w wielu pa?stwach są przekupieni przez pewne korporacje już bylo słychać. Dlatego ta walka będzie trwac i to baaardzo długo. zwyciężców raczej nie będzie.. Bo to zabawa w kotka i myszkę..

zrobią ustawę taka czy inną...ludzie znów na ulice...

zrobią jakieś podsłuchy - ....skandal i też ludzie na ulice

będą zamykać, utrudniać dzielenie się plikami - ...powstaną inne pomysły i formy by to obejść...

Tutaj wojna będzie cały czas i nic tu sie nie zmini, mogą być chwilowe tylko sukcesy jednej czy drugiej strony ale nie całkowite..

- Lobbyści będa korumpować polityków by wprowadzali coraz to nowe pomysły przeciw piractwu..

- Pomysłowi piraci będa je omijac...

Tak że jesli ktos uważa żę teraz jest jakis sukces bo ACTA nie wejdzie itp..to naprawdę... jest chyba pozbawiony wyobraźni, logicznego myślenia i zdrowego rozsądku...

Megakoncerny i dystrybutorzy, najwięksi zdziercy zarabiający na sztuce filmowej, muzycznej czy multimediach..oni nigdy nie odpuszczą bo za dużo zarabiają i solą w oku im jest że nie mogę zarabiać jeszcze więcej bo ktoś (my?) ośmielamy im się częściowo to utrudniać..

To są własnie najwięksi złodzieje a nie piraci. Oni mogliby zrobic ceny dostępne dla przynajmniej większości ludzi, tym samym mogliby znacznie lub prawie całkowicie piractwo tym działaniem osłabić, zrobic mało przydatne.. Nie zrobią tego bo to pijawki i wola przeznaczać łapówki na polityków by pod nich wymyslali coraz to nowe ograniczenia i ustawy... kasa...kasa i jeszcze raz kasa....Hollywood...

Hollywood niegdyś najlepszy, największy bezkonkurencyjny.. wydający kiedyś syperprodukcje które do tej pory się z przyjemnością ogląda... sam jestem fanatykiem starego ameryka?skiego kina..

Teraz serwujący 98% chłamu, tandety, remake'ów europejskich czy azjatyckich filmów. Cechujący się brakiem pomysłu na scenariusz..

Hollywood dostający po dupie od konkurencji z reszty swiata...

Ameryka niestety...nie lubi przegrywać i to nie tylko militarnie tam gdzie kasa, ropa czy teraz własnie wolny internet gdzie można znaleźć wszystko bez ich udziału..tam chca trzymac łapę zakrywając się porządkiem, demokracją, wolnością i innymi k..wa pierdołami co mamią oczy politykom w innych pa?stwach i u nas też...Te ameryka?skie dupowłazy w to wierzą.. wysyłają żołnierzy na kolanach przed USA co na nas lachę z rozpora wyciąga ...Kur.. kiedy ludzie się opamiętają!!!! i od tego Hegemona co ma wszystkich gdzieś, w ko?cu sie odczepią!!!

Hegemona co nie widzi dalej niz czubek własnego nosa!! Za to widzi wszędzie gdzie może coś zyskac i zarobić TYLKO DLA SIEBIE! Hegemon co stwarza konfilkty na swiecie dla WŁASNYCH celów a później wymaga od sojuszników lojalności....by zanich dupe nadstawiac , ryzykowac życie i marnowac kasę...

Hegemon co rosci sobie prawo, by swoją wewnętrzną "bezpiekę" wysyłać gdzie chce (FBI) w świat i aresztowac piratów po czym ich zabierać do siebie i osadzac w swoich CinCinatti wraz z Jamalami i innym maderfakerami...
PARANOYA!!!! wassat Tym własnie pokazują że mają wyjebane na prawa wewnętrzne innych pa?stw i KTO RZĄDZI NA śWIECIE ..nie do pomyslenia to jest...w głowie się nie mieści...

Tak jak Putina mordercę nie nawidzę, tak z jednym miał rację mowiąc o "dziwce ameryki" tak..tak..to o nas chodziło...dokładnie o nas..
Użytkownik VIP

LILILILO VIP Uploader

#34 | Dodany: 21 Luty 2012 13:01

nowelizacja ustawy się szykuje dostawcy neta bedą przechowywac dane przez 12 m-cy , w skrócie : kto jakie i w jakim czasie odwiedzał strony

Użytkownik VIP

rx2w2Użytkownik

#35 | Dodany: 21 Luty 2012 19:40

Cytat: clubkings
ale zeby weszla nowela to musi przejsc glosowanie w sejmie i musi to rowniez podpisac prezydent.



A to masz jak w banku. Tusk puścił z palikotem przegłosują, lub z PSL, bo mają większość prezydent podpisze, bo to przecież ręka w rękę z tuskiem (owszem sprzeciwił się ustawie żeby urzędasów oszczędzić ale przecież to było aż widać, że ukartowane tusk się nie rzucał zbytnio (praktycznie wcale)) a reszta opozycji może iść na kawkę i tak nic nie zdziałają bo większości nie mają opozycja jest tylko, że tak powiem jak niepotrzebny stroik na choince.

Premier teraz robi konsultacje z partiami i się pytam po co jeśli wszystko co opozycja proponuje jest nie do przyjęcia przecież to kpiny po co oni w ogóle z tuskiem jeszcze się spotykają skoro i tak nic z tego?? Kaczy?ski dobrze robi, że nie spotyka się z nim, bo i po co skoro i tak go nie posłucha....
Użytkownik VIP

Download KillerUploader

#36 | Dodany: 21 Luty 2012 20:28

Cytat: rx2w2
Cytat: clubkingsale zeby weszla nowela to musi przejsc glosowanie w sejmie i musi to rowniez podpisac prezydent.A to masz jak w banku. Tusk puścił z palikotem przegłosują, lub z PSL, bo mają większość prezydent podpisze, bo to przecież ręka w rękę z tuskiem (owszem sprzeciwił się ustawie żeby urzędasów oszczędzić ale przecież to było aż widać, że ukartowane tusk się nie rzucał zbytnio (praktycznie wcale)) a reszta opozycji może iść na kawkę i tak nic nie zdziałają bo większości nie mają opozycja jest tylko, że tak powiem jak niepotrzebny stroik na choince.Premier teraz robi konsultacje z partiami i się pytam po co jeśli wszystko co opozycja proponuje jest nie do przyjęcia przecież to kpiny po co oni w ogóle z tuskiem jeszcze się spotykają skoro i tak nic z tego?? Kaczy?ski dobrze robi, że nie spotyka się z nim, bo i po co skoro i tak go nie posłucha....


Już kiedyś pisałem o schemacie przyjmowania ustaw, ale powtórzę:
1. Składanie ustawy
2. Głosowanie nad ustawą
3. Jeśli ustawa przejdzie trafia do Senatu
4. Senat może ją przyjąć / poprawić / cofnąć z powrotem do sejmu
5. Po załatwieniu spraw na linii Sejm-Senat, ustawa trafia do Prezydenta, który może: skierować do Trybunału Konstytucyjnego / Skierować ponownie do Senatu / Zatwierdzić
6. Zatwierdzona ustawa trafia ponownie do Sejmu...

Więc nadzieja w Senacie i w TK. No i w ludziach, którzy w ko?cu zrobią na ulicy meksyk i wypie*dolą tych pajaców...
Spragniony anime, mangi i info z Japonii? Klikaj:
Projekt K7 M&A


Moje dotychczasowe publikacje na EXSite
http://exsite.pl/user/Download+Killer/news
Użytkownik VIP

rx2w2Użytkownik

#37 | Dodany: 22 Luty 2012 12:46

Trochę z innej beczki

http://www.tvn24.pl/-1,1735763,0,1,fatca--uderzy-w-polskie-banki,wiadomosc.html
Użytkownik VIP

mgrabasUżytkownik

#38 | Dodany: 23 Luty 2012 19:47

ta "Petycja o odwołanie Rządu Donalda Tuska" to podpucha (kieruje naiwne ofiary prosto w ręce trzech narzędzi inwigilacji czyli do twittera, facebooka i google)
Użytkownik VIP

kpt.hunterUżytkownik

#39 | Dodany: 27 Luty 2012 19:59

taniec

Informacje