EXSite.pl - Portal ze wszystkim Mamy tutaj wszystko

NIE MASZ JESZCZE KONTA? ZAREJESTRUJ SIĘ ZA DARMO!   
Przypomnij hasło X

Parov Stelar - The Princess

Dodał: maalczyk 16 Styczeń 2013 21:34


Parov Stelar - The Princess

Parov Stelar - The Princess

Parov Stelar - The Princess
Wykonawca: Parov Stelar
Title Of Album: The Princess
Rok wydania: 2012
Gatunek: Nu Jazz, Electro Swing, Downtempo
Format: MP3
Bitrate: CBR 320 kbit / s
Total Size: CD1: 116.16 MB
CD2: 148.22 MB

Parov Stelar, austriacki producent i muzyk, tworzący muzykę z pogranicza nu-jazz i downtempo.

Utwory, które znalazły się na pierwszym krążku, to w większości bardzo emocjonalne kompozycje, mające w sobie nutkę wspomnie?. Otwierający album „Milla’s Dream”, to połączenie melancholijnej trąbki, fortepianu i głębokiego, uczuciowego wokalu. Na uwagę zasługuje także kinowy utwór „You Got Me There”, który jest doskonałym przykładem niepowtarzalnego stylu Parova Stelara. Do listy najlepszych kawałków z pierwszej płyty z pewnością możemy dopisać, „Nobody’s Fool”, czyli popowo-soulowy hymn, w wykonaniu Cleo Panther, która jest koncertową wokalistką Parov Stelar oraz energetyczne „All Night”, przy którym nogi same rwą się do ta?ca. Na płycie znajdziemy także utwory nagrane z Lilja Bloom, znaną z wcześniejszej współpracy z Parov Stelar.

Druga płyta to utwory jak do tej pory nie wydane lub dostępne tylko na winylu. Krążek otwiera „Jimmy’s Gang”, czyli electroswing z mocnym basem, który świadczy o niesamowitych umiejętnościach i nowatorskim podejściu artysty do tworzenia muzyki. Na płycie znalazły się także inne ciekawe kompozycje jak np.: „Booty Swing”, które pozostaje w klimacie burleski z elektryzującymi partiami trąbek oraz bardzo radosne, podkręcone mocnym basem „The Snake” i „Wanna Fete”. Na płycie tej pojawiły się także utwory nagrane przez koncertowy zespół Parov Stelar oraz występy zarejestrowane w trio, co czyni „The Princess” bardzo zróżnicowanym portretem artysty jakim jest Parov Stelar.

Parov Stelar to dojrzały twórca, który dzięki swoim klasycznym wzorcom i dużej muzycznej świadomości stworzył swój unikalny styl. Nowoczesnością i otwartością zyskał fanów na całym świecie, a jego utwory bardzo szybko zaczynają wdzierać się na parkiety klubów, dzięki czemu Parov Stelar zyskuje zainteresowanie u coraz większej liczy słuchaczy. „The Princess”, to idealne podsumowanie twórczości artysty, w którym nie zapomina on o swoich korzeniach. Każdy utwór z płyty to oddzielna, barwna opowieść wypełniona fantastycznymi dźwiękami.Parov Stelar - The Princess
Uwaga! Linki nie zakodowane tylko dla zarejestrowanych użytkowników!

Nie masz konta? Zarejestruj się za darmo!
----------------
Links are not encoded only for registered users only! Plese login or register!Informacje

Jeżeli chcesz skomentować artykuł musisz być zarejestrowany na stronie.